Herní revoluce?! Sledujte, jak umělá inteligence stvořila herní město analýzou obyčejného videa
Budoucnost virtuálních světů vypadá opravdu zajímavě... a zároveň strašidelně.
Společnost Nvidia ukázala, jak může umělá inteligence z obyčejného videa vytvořit virtuální 3D svět jak z videohry nebo virtuální reality. To může znamenat revoluci nejen v herním, ale třeba i filmovém průmyslu.
Nový způsob zpracování obrazového materiálu využívá tzv. deep learning neboli strojové učení. Umělá inteligence se na základě předchozí analýzy milionů videí naučila rozpoznávat jednotlivé objekty a přidat jim rozměr, materiál či další kvality.
Nvidia použila pro základ své technologie účinný open-source systém pix2pix a vytvořila demo na základě videa natočeného z jízdy autem. Demo umožňuje, aby se cestující mohl volně za jízdy rozhlížet. Umělá inteligence sama doplnila zbylé části objektů – aut, stromů či různých budov –, které kamera v autě nezachytila.
Co je zajímavé, že video bylo zpracované na jediné běžně dostupné grafické kartě Nvidia, tedy nejdražším kousku z jejich nabídky Titan V za zhruba 70 tisíc korun. O vykreslení se pak postaral Unreal Engine 4 (Gears of War, Fortnite).
Podobný systém převádění "plochého" obrazu do 3D používají systémy v samořídících autech, tento však pokračuje ještě o krok dál, syntetizuje totiž obrazy ve větší simulaci světa.
Třeba herní vývojáři budoucnosti by takto mohli převést celá skutečná města nebo krajiny do hry jenom tím, že by nad ně vypustili například hejno automaticky ovládaných dronů s 360 stupňovými kamerami.
Drony by prostředí pečlivě naskenovaly v různých podmínkách, ve dne i v noci. Umělá inteligence by mohla určit i různý pohyb a hustotu osob či aut ve městě a vše pak automaticky převést do simulace ve hře...
Co myslíte? Nezačíná takhle nějak Matrix?