20. března 2018 12:13
redakce Prima Living

MAX exkluzivní: Byl Houdini kouzelník, nebo špion?

Kouzelnická hvězda 20. století, mág a eskapolog Harry Houdini, se dočkal dalšího filmového zpracování svého neuvěřitelného životního příběhu. Houdini skutečně žil americký sen. Byl výjimečný, po boku měl oddanou ženu, odvahy a talentu na rozdávání. O to zbytečnější se jeví jeho nenadálá smrt… Dejte si druhý díl ve středu ve 22.20 na Prima MAX.

Ve druhém díle kanadské televizní minisérie Houdini s charismatickým Adrienem Brodym v hlavní roli už neuvidíme muže, který se snaží pomocí svých geniálních kouzelnických kousků vydrápat na výsluní popularity tak jako v prvním díle (Houdini – 1. část).

Naopak vidíme před sebou světovou superstar. Díky svému umění kdysi chudý Houdini bohatne a stává se stále slavnějším. Cestuje po všech kontinentech a předvádí dokonalé iluze a hlavně složité útěky z pout a uzavřených prostor. Díky své slávě měl možnost setkat se s americkým prezidentem, bavit svými kouzly rodinu ruského cara a potkat se s legendárním mystikem Grigorijem Rasputinem anebo vyhlášeným autorem sirem Arthurem Conanem Doylem.

Postupně nahlédneme jak do mistrovy kouzelnické „kuchyně“, tak i do temných zákoutí jeho duše. Stinnou stránkou Houdiniho zářivé kariéry byly neustálé boje proti tehdy velmi populárním spiritistům anebo fakt, že pracoval jako britský špion. Na všech cestách Houdiniho provází jeho neúnavná asistentka a zároveň žena jeho života Bess Houdiniová (Kristen Connolly). Ta byla kouzelníkovi po boku i v okamžicích, kdy se přiblížil jeho konec.

Pokud jste neviděli první díl mikrosérie Houdini, podívejte se na něj:

Strhující životopisné drama Houdini 2 si pusťte ve středu ve 22.10 na Prima MAX!

Ve filmu Houdini se těšte na:

 • Kouzla. Vysvětlení a zákulisí některých Houdiniho iluzí a triků.
 • Herci. Exceletní výkony oskarového Adriena Brodyho a Kristen Connolly coby Houdiniho ženy Bess.
 • Dobové kostýmy. Jelikož jde o film z počátku 20. století, stojí určitě za to pozorovat perfektně propracované dámské šaty, účesy, pánské obleky i tehdejší uniformy.

Info – drby – postřehy:

 1. Fanoušci Harryho Houdiniho, kteří dobře znají celý životopis, byli dvojfilmem Houdini (2014) rozhořčeni. Tvrdí, že se film snaží mnoho detailů z kouzelníkova života dramatizovat a mnoho neověřených a nikdy nepotvrzených informací je tu uváděno jako pravda.
 2. Například fakt, že byl Houdini britským špionem, se nikdy nepodařilo potvrdit, stejně jako jeho setkání s ruským carem Mikulášem.
 3. V závěru druhého dílu se velmi polopatě seznamujeme s tím, jak byl Houdini zraněn, což mohlo, ale nemuselo vyvolat prasknutí slepého střeva. To a následné infekční komplikace v břiše se uvádí jako pravá příčina kouzelníkovy smrti.
 4. Houdini zemřel v nemocnici, ačkoliv některé zdroje uvádějí, že padl mrtev na jevišti.
 5. Herec Adrien Brody si zahrál svou vysněnou postavu. Odmalička miloval kouzelnictví, sám iluze trénoval a připravoval dětská představení, při nichž sám kouzlil.
 6. Protože hrál sám i kaskadérské scény ve filmu, jako například visení za kotníky hlavou dolů z jeřábu, musel Brody projít speciální sportovní přípravou. „Jsem rád, že jsem si při té scéně se svěrací kazajkou nevyhodil rameno, byl to opravdový zápas,“ řekl herec.
 7. „Nejtěžší byly triky pod vodou. Musel jsem hrát, používat mimiku, zároveň jsem byl pod vodou, uzavřený v těsném boxu, navíc zavěšený hlavou dolů a omotaný řetězy se zámky. Musíte jinak dýchat, jste pod hrozným fyzickým i psychickým tlakem. A otočku můžete udělat jen jedním možným speciálním způsobem. Člověk je hodně dezorientovaný,“ popisuje Brody natáčení jednoho houdiniovských kousků.
 8. Adrien Brody si odnesl z natáčení spousty modřin a rozbolavělých míst po celém těle. „A to jsem dělal jen zlomek toho, co Houdini. On musel pro každé představení podstupovat neskutečnou bolest.“

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný