Válka zítřka 2: Co víme o pokračování nového sci-fi hitu?
Chris Pratt si s Válkou zítřka připsal trochu nečekaný úspěch, reakce fanoušků jsou totiž velmi pozitivní. Dočkáme se i pokračování? O čem by mohlo být?
Po nepříliš atraktivních trailerech i rozporuplných recenzích se akční sci-fi Válka zítřka (v originále The Tomorrow War) dočkala velkého milosrdenství ze strany diváků, kteří z ní učinili globální hit na streamovacích službách. Film si za první prodloužený víkend pustilo online bezmála 2,4 milionu domácností, čímž výrazně překonal řadu mnohem očekávanějších produkcí (například nedávná Liga spravedlnosti Zacka Snydera přilákala za stejnou dobu „jen“ 1,8 milionu diváků).
Přestože se tedy rozhodně nejedná o dokonalý snímek, jeho úspěch si s velkou pravděpodobností vyžádá pokračování. Podle nejnovějších informací už probíhají jednání mezi producentem Skydance a distributorem Amazon Studios, kteří stáli i za jedničkou. Co o možném sequelu tedy v tuto chvíli víme?
Příběh prvního filmu zdánlivě žádné pokračování nepotřebuje. Linky hlavních představitelů se víceméně uzavřely, ovšem díky cestování časem, umožňujícímu dělat v zásadě cokoli, bude jistě možné vytvořit alternativní dějové linie. To by mělo umožnit návrat Chrise Pratta do hlavní role, jelikož bez něj je pokračování v tuto chvíli jen těžko myslitelné. Vzhledem k jeho nabitému pracovnímu plánu však nelze očekávat, že by s přípravami Války zítřka začalo hned – střízlivý časový odhad, kdy by se Válka zítřka 2 mohla objevit, je léto 2023 nebo 2024.
Sympatií se vedle Pratta dočkali i ostatní herci, takže lze předpokládat, že většina klíčových figur bude do dalšího příběhu zakomponována. To se týká J. K. Simmonse, Yvonne Strahovski, Sama Richardsona a Betty Gilpin. Sám režisér Chris McKay v jednom nedávném rozhovoru zmínil, že si dokáže představit výpravu na domovskou planetu děsivých mimozemských nepřátel, kteří v jedničce Prattovi a jeho týmu tak zatápěli. Odkud přesně pocházejí? Co je jejich cílem? Jak vlastně žijí? Přestože porozumění kultuře těchto krvelačných zabijáků by bylo to poslední, co by nás napadlo, McKay a scenárista Zach Dean se zřejmě zamýšlejí právě tímto směrem.
Další možností je zaměření na důsledky časového paradoxu, jenž byl událostmi v prvním díle vytvořen. Jak už to tak u příběhů s cestováním časem bývá, časová linka byla konáním hrdinů přepsána, a tak by se tvůrci měli popasovat se známým paradoxem dědečka, o němž jsme dříve také psali. Hrátky s časem i původ bílých mimozemských příšer se v prvním filmu nedočkaly dostatečného prostoru, takže by sequel mohl tyto otázky konečně zodpovědět.