22. listopadu 2022 14:30

Indiana Jones 5: První fotky ukazují návrat zákeřných nacistů

Nový Indiana Jones bude podle Harrisona Forda plný dobrodružství, smíchu a opravdových emocí. S kým se slavný archeolog tentokrát střetne?

Pátý Indiana Jones je dotočený a vstoupí do kin už v červnu 2023, takže konečně došlo k tomu, že tvůrci v čele s režisérem Jamesem Mangoldem (Logan: Wolverine, Le Mans 66) vypustili konkrétnější informace. Pro magazín Empire odhalili nejen základní kostru příběhu, ale uvolnili i první fotky s hlavními postavami.

Kromě prvního pohledu na Indiana Jonese v podání letos už osmdesátiletého Harrisona Forda můžeme poprvé spatřit taky hlavního padoucha filmu, kterým bude Voller v podání dánského mistra hereckého řemesla Madse Mikkelsena (Casino Royale, Doctor Strange, Hannibal).

Půjde o nacistického vědce, jehož si Američané najali, aby jim pomohl vyhrát závod k měsíci s Rusy. Správně přitom tušíte inspiraci skutečnou historickou postavou, jíž byl raketový inženýr Wernher von Braun. „Jde o muže, který by rád napravil některé chyby minulosti. Existuje něco, co by mohlo ze světa udělat daleko lepší místo. On se k tomu chce dostat, ale stejný cíl má taky Indiana Jones. A máme zápletku,“ vysvětlil Mikkelsen.

Jádro příběhu se bude odehrávat v roce 1969, ale ve flashbacku se podíváme taky do čtyřicátých let, kdy Indy bojoval právě s nácky. Harrisona Forda v těchto scénách uvidíme digitálně omlazeného a slavný herec tvrdí, že se u toho (díky vylepšené technologii) rozhodně nebude nikdo křenit.

Indy v novém filmu dostane parťačku, jíž bude jeho kmotřenka Helene, kterou ztvární Phoebe Waller-Bridge. Ta se proslavila jako tvůrkyně a představitelka hlavní role seriálu Potvora, ale jako scenáristka pracovala třeba i na bondovce Není čas zemřít. „Je velkou záhadou i zázrakem filmu,“ řekla o své roli a zároveň si pochválila novou hereckou výzvu. „Když máte scénu, kde musíte zezadu naskočit na auto, tak se z toho herecky nevylžete. Musíte to prostě udělat.“

Kromě ústřední trojice ve filmu uvidíme ještě Antonia Banderase, Tobyho Jonese, Boyda Holbrooka (ten si zahraje Vollerovu pravou ruku, dalšího nacistu Klabera) nebo Johna Rhyse-Daviese, jenž se po dlouhých 34 letech vrátí jako Salah.

Zdroj: Empire

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný