Bílý tesák vrací úder v pátek večer!
Pamatujete divokou knižní předlohu? Před jejím filmovým pokračováním v pátek od 22.15 vám oživíme paměť!
Daleká Aljaška během zlaté horečky – právě to jsou kulisy dodnes slavné knihy Jacka Londona (což byl, paradoxně ke svému jménu, Američan). A stejných kulis využívá i snímek, který na knižní zápletku navazuje, páteční Bílý tesák 2: Mýtus bílého vlka.
Jeho příběh vypráví o zlatokopovi Henrym, kterému dělá při honbě za žlutým kovem společnost právě pes Bílý tesák (který je, paradoxně ke svému jménu, zbarvením přinejlepším šedivý).
Henry se jednoho dne dostane do nepříjemných peřejí – a jako v každé správné romanci ho zachrání místní indiánská princezna Lily. Nejde jí však ani tak o Henryho bělošské charisma, ale především o vlčáka, ten má totiž dle legendy zachránit její kmen před hladomorem...
Pokud jste prospali tenhle kus povinné četby a nepamatujete si na původní dílko, račte nám dovolit osvěžit vám paměť!
Původní román vyšel v roce 1906 pod názvem White Fang jako volné pokračování Volání divočiny. Jeho nehynoucí sláva pramení z Londonova popisu kruté zlaté horečky a neméně krutých aljašských poměrů.
Literární vědci však srdcem zaplanou nejen nad výjevy divočiny, ale především nad skutečností, že hafík je zde hlavním protagonistou zápletky – něco podobného dodnes není v románech úplně běžné.
Bílý tesák premisu rozvíjí o fous dále a z vlka činí domestikovaného psa. Nechybí tedy polemika nad smyslem loajality a tím, jak společnost překovává divocha v poslušné zvířátko splňující její zaprděné normy...
Především však Bílý tesák, ve filmu i v knize, rozdmýchává romantické podání života v divočině.
A v pátečním Bílém tesákovi 2 se proto můžete těšit na všechny nezbytné elementy romance – od záběrů na drsnou krajinu až po nezbytný happy end. Sledujte na COOLu už od 22.15.
(lol)