7. června 2020 18:57
Michael Pšenák

Seron: Překvapilo mě hodně hráčů a jejich styl

Seron je považován za jednoho z nejperspektivnějších hráčů u nás a v dresu Sampi nedávno postoupil přímo do semifinále TS COOL ligy. Celá soutěž vyvrcholí již v pátek, a také proto jsme si vyzpovídali možná největšího favorita na celkové vítězství.

Ahoj Serone! Gratuluju k postupu do semifinále! Jak bys nejdříve zhodnotil zápas proti T9Lakymu v posledním týdnu?

Šel jsem do zápasu s tím že chci Lakyho porazit. Zápas se vyvíjel ze začátku vcelku dobře, první zápas jsem zvládl, druhý už v mém podání tak kvalitní nebyl, jelikož jsem druhý prohrál... V těchto zápasech hodně rozhodují ty malé chyby, kterých soupeři na této úrovni umí využít. Já ji bohužel udělal a obdržel gól. Třetí zápas byl rozhodně nejvíce atraktivní, byl vyrovnaný až do konce, ale po dobré kombinaci jsem se dostal k vápnu vystřelil jsem a dal jsem gól, konec zápasu jsme si pohlídal a vyhrál. Pocity byly parádní, jako každou vyhranou BO3 či zápas.

Do ligy jsi šel jako jeden z největších favoritů. Vnímal jsi svoji pozici před ligou?

Tak to, že jsem byl určený za favorita, jsem nějak nevnímal. Je to lepší vypustit to z hlavy a hrát svoji hru. Ano, taky to na vás dolehne, když čtete, že Seron by měl vyhrát a nakonec prohrajete. Tlak z pozice favorita tam je a cítím ho, ale snažím se na to nemyslet. Hrál jsem naplno každý zápas, jelikož nikdy nevíte, co se může stát další kolo. Motivace byla určitě veliká a stále je, přece jenom když dostanete za každý vyhraný zápas 1 000 korun, tak je to skvělá motivace. Velká motivace přichází ale i od fanoušků, kteří na vás koukají a fandí vám. Nechcete je zklamat a stejně tak nechcete zklamat ani váš tým, takže motivace jsem měl spousta.

Jak hodnotíš své výkony v základní části? Postoupil jsi nakonec z druhého místa, ale přece jen tam několik ztrát bylo.

Výkony hodnotím kladně, ale byla tam zaváhání, která nemusela přijít. Vybavuji si třeba BO3 duel s Mariosem, který si myslím, že jsem mohl vyhrát, ale kolem 80. minuty mi trefil Douglas Costa před prázdnou bránou tyč a to rozhodlo celý zápas. Duel to ale byl vyrovnaný, jeden z nejvyrovnanějších v lize. Potom přišel druhý duel a to s Mikim z Teplic. První zápas jsem měl 9 střel Miki 3 a vyhrál 2:1. Ten zápas jsem měl spíše smůlu, ale druhý zápas mě Miki nepustil k ničemu a zaslouženě vyhrál. Nejvyrovnanější duel byl ovšem s Lakym kde rozhodovaly ty nejmenší chyby.

Jak vnímáš samotnou TS COOL ligu? Chyběla ti nějaká dlouhodobější soutěž?

TS COOL liga je určitě zajímavý a nový koncept, který tu chyběl. Líbí se mi na ní, že nikdy nevíte, kdo je vítěz, a často se rozhoduje až v třetích zápasech. BO3 formát bych určitě nechal, protože je to nejlepší formát, který může být. Počet hráčů byl taky v pořádku, možná bych to ještě o trochu zvětšil, ale to je jen můj pohled. Na stream bych jen udělal jeden upgrade, a to rozhovor s hráči, aby hned po zápase řekli nějaké první pocity ze zápasu, co se jim líbilo a co naopak ne.

V dresu Sampi se ti podařilo zapsat mezi elitní hráče česko-slovenské scény. Jak probíhá spolupráce s týmem?

Spolupráce s mým týmem je skvělá, mám skvělé zázemí a podmínky pro hraní, klub se mnou spolupracuje skvěle, máme mezi sebou výborné vztahy a pomáhají mi, když se nedaří. Řeší se mnou chyby a snaží se mi to dostat z hlavy, abych na to nemyslel a hrál dál. V Sampi jsem tedy naprosto spokojený.

Jaké máš cíle do budoucna? Jsou nějaké specifické mety, kterých bys rád dosáhl?

Cíle do budoucna určitě jsou, každý by chtěl být nejlepší, ale chce to čas a hodně práce. Chtěl bych se probojovat na turnaj od EA, to je největší meta, které můžete jako hráč dosáhnout. Kterého hráče bych chtěl porazit? Určitě tekkz a MoAuba, to je něco jiného, když je porazíte v divison rivals nebo na turnaji jako takovém. Takže kdybych se dostal na EA event a tam bych jedno z nich porazil, vůbec bych se nezlobil.

Jaký máš vztah ke klasickému fotbalu?

Vztah k fotbalu mám dost blízký, hraju ho od malička, vyzkoušel jsem si i nejvyšší mládežnickou ligu, ale teď hraju už spíš jen pro zábavu v mém městě kde žiju od malička, a to v Duchcově. Jelikož mě potkala cesta FIFA hráče, českou ligu sleduju jen zřídka, spíše když se hraje nějaký zajímavý zápas. Stejně to mám i v ostatních soutěžích, ale baví mě španělská, anglická, francouzká a německá liga. Mým oblíbeným klubem je samozřejmě Barcelona, pak Arsenal a teď Sampdorie. Arsenal spíše kvůli tomu že tam hráli nebo hrají moji dva oblíbení hráči a to Mesut Özil a Alexis Sánchez. V Barceloně je to Messi, který je můj celkově nejoblíbenější fotbalista.

Jak vypadá tvůj běžný den?

Můj den není nějak výjimečný. Když je škola, tak samozřejmě jdu do školy, přijdu domů a podle toho, jestli mám, či nemám trenink, tak si jdu zahrát FIFU. Když je trenink, tak si vždy po tréninku si dám večerní trénink FIFY. Specifické koníčky nemám, jen fotbal, a to bych nebral jako specifický koníček. Snažím se trénovat co nejvíce, jak to jen jde, ale samozřejmě se do toho musím i učit a chodit na fotbal. Teď mě postihlo zranění kolena, takže mám cca půl roku od fotbalu klid. Doufám, že se co nejdříve dostanu zpátky na trávník a začnu zase aktivně hrát fotbal.

FIFA 21 není zase tak daleko. Co bys si do nového ročníku přál?

Do FIFY 21 bych si jako každý, kdo hraje FIFU, určitě přál stabilní servery a aby byl v každém módu stejný gameplay. Tento ročník FIFA se mi líbí a jak říkám, jediné, co by chtělo vylepšit, je samotný gameplay. Za mě je to jediná chyba v celé hře a doufám, že to v příštích ročnících zlepší.

Na závěr. Máš nějaký vzkaz pro své fanoušky a čtenáře PLAYzone?

Já jsem vděčný za to, jakou mi moji fanoušci dávají podporu. Rozhodně to vidím a posiluje mě to k lepším výsledkům, za které můžou i oni. Díky všem, koukejte na play-off!

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný