2. března 2015 21:55

Připravte se na nové Star Wars!

Těšíte se na návrat do světa Hvězdných válek? Nemusíte čekat až do prosince. Už teď se nový svět otevírá prostřednictvím komiksů, knížek, seriálů nebo videoher.

Komiksový předkrm

Možná víte, že práva na Star Wars zakoupilo od George Lucase filmové studio Disney, které vlastní též komiksové supervydavatelství Marvel. Proto bylo jen otázkou času, kdy se objeví první komiksy ze světa Hvězdných válek. Několik jich začalo vycházet už začátkem letošního roku. Nejvýznamnějším je série prostě nazvaná Star Wars, která odvypráví období mezi šestou (Návrat Jediho) a sedmou (chystaná Síla se probouzí) filmovou epizodou. Komiks vychází už od ledna a začíná epickým soubojem Dartha Vadera a Lukea Skywalkera ve finále Návratu Jediho. Souběžně s tímto překlenovacím komiksem vychází také sólový Darth Vader, který zrekapituluje životní dráhu nejslavnějšího sithského lorda a chystá se i sólová Princezna Leia. První číslo vyjde brzy a podle Marvelu už má 250 tisíc předobjednávek.

Fanoušci komiksu mají dneska výhodu, že si nemusí nechávat posílat tištěné komiksy z USA, ale mohou si na tablet nebo notebook stáhnout aplikaci Marvel Unlimited a za poplatek se probírat celým archivem vydavatelství.

Star Wars: Rebelové

Ve vesmíru Hvězdných válek je ale ještě jedna díra – ta mezi epizodami tři a čtyři. Tu se od října 2014 snažil na televizním kanálu Disney XD vyplnit seriál Star Wars: Rebelové. Je určen spíše mladším divákům, čemuž odpovídá i úroveň animace, ale je v něm celá řada souvislostí a nitek, které spojují starou a novou Lucasovu trilogii. Pro fanouška Star Wars jde o naprostou povinnost. První sezona končí právě dnes, a tak můžete před premiérou té druhé všechno krásně dohnat během dlouhých zimních večerů.

Původní trilogie v LEGU

Na zmíněném kanálu Disney XD se mimochodem také objeví pětidílná minisérie Lego Star Wars: Droid Tales, ve kterém jako obvykle upovídaný C-3PO odvypráví všech šest dosavadních epizod Hvězdných válek z pohledu droidů. Konkrétně tedy z pohledu C-3PO a jeho nerozlučného kamaráda R2-D2. Všechno samozřejmě v klasické legáčkovské animaci. Pro Lego je to velmi výhodná spolupráce, protože Star Wars stavebnice jsou dlouhodobě jedny z nejprodávanějších.

Videoherní Star Wars: Battlefront

S příchodem nových Star Wars zažije úspěšná videoherní série Star Wars: Battlefront kompletní restart. Pojede se znovu od jedničky a hra se momentálně ladí, aby se stihlo její vydání na Vánoce 2015, přesně v souladu s premiérou sedmé epizody. V Battlefront budete moci prožít všechny bitvy prvních sedmi filmů – od Skryté hrozby až k Síla se probouzí. A jak si vlastně hru představit? Vezměte Battlefield a zasaďte ho do světa Star Wars. Přesně tak vypadaly předchozí dva díly, které mají se sérií Battlefield společné vývojáře. Nový Battlefront poběží na PC i konzolích Xbox One a Playstation 4.

Star Wars à la Stmívání

Další podstatnou částí vesmíru Hvězdných válek jsou knížky. Ještě před premiérou si budete moci koupit trojici knih, které se věnují nejdůležitějším postavám původní trilogie – Hanu Solovi, princezně Leie a Lukovi Skywalkerovi. Dobrodružné knížky jsou věnovány teenagerům, ale určitě je budou ve velkém kupovat i přerostlí fanoušci Star Wars, protože budou chtít vědět, co se s jejich oblíbenými postavami stalo mezi epizodami šest a sedm. Čtvrtou knihou do počtu bude Star Wars: Lost Stars, který spadá do žánru young adult, tedy četby à la Stmívání nebo Hunger Games. Jejím ústředním motivem bude zakázaná romance ve stylu Romea a Julie. Ona je rebelka, on voják Impéria. Zbytek už si můžete domyslet sami. Autorkou knihy je bestsellerová specialistka Claudia Gray (Akademie Evernight).

Star Wars: Síla se probouzí dorazí do českých kin 17. prosince 2015. Hodláte do té doby něco nahrát nebo načíst?

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný