4 postavy z Teorie velkého třesku, které by si zasloužily vlastní seriál
Charaktery, jejichž genialita ještě nebyla plně vytěžena.
Ať chcete, nebo ne, i Teorie velkého třesku jednou skončí a bude nahrazena něčím zcela novým. Zkušenost z finišů jiných podobně významných sitcomů (ano, Přátelé, díváme se vaším směrem) velí, že až k tomu dojde, producenty určitě napadne vytřískat trochu více slávy z možného návazného seriálu, tzv. spin-offu, zaměřeného na jednu bývalou hlavní či vedlejší postavu. Už teď přitom Teorie velkého třesku operuje hned s několika hrdiny, kteří by si rozhodně zasloužili vlastní seriálový kabátek.
4) Wil Wheaton
Žánr: Existenční dramedie
Ano, Wil Wheaton je herec a v pár dalších seriálech už hrál – většinou to ale nedopadlo moc kouzelně. Výjimkou z pravidla jsou momenty, kdy Wil hraje sám sebe, totiž někdejší dětskou hvězdu ze Star Treku. Považte, i když se objevil jenom v několika epizodách Teorie velkého třesku, stal se Wil doslova kultovní personou seriálu.
Wil Wheaton Zdroj: CBS
S čím dalším musí zápasit muž ve středních letech, jehož hereckou pověst bude navždy hyzdit role Wesleyho Crushera? Jaké to je žít sám se sebou a vědět, že jste byli nejznámější v 15 letech? A co holky? Wil je sice fešák, ale zase ne takový fešák, aby na pravidelné bázi skóroval bez pomoci svého někdejšího alter ega. Wil ke svému životu potřebuje své mírně divné fanoušky, takže seriál o (pseudo)skutečném Wilu Wheatonovi by vlastně byl totéž, co Teorie velkého třesku, ale se zlomeným, pravděpodobně drogově závislým playboyem v hlavní roli. Takže něco jako Californication pro geeky.
3) Beverly Hofstadter
Žánr: Cynická komedie
Leonardova máma se divákům pod kůži zapsala především svou ikonicky chladnou intoškou, která nejde pro urážku daleko. Právě její jazyk a chytrost z ní však dělá cosi jako nefetující (i když...) ženskou verzi dr. House.
Beverly Hofstadter Zdroj: CBS
Anebo jinak, seriál o Beverly by byl v zásadě tímtéž, čím je slavný animák Daria, akorát namísto teenagerky s životem před sebou by byla v hlavní urážlivé roli rozvedená mamina. Dejte to týmu správně cynických scenáristů a spárujte Beverly s naprostým opozitem – jako třeba se Sheldonovou maminkou – a bylo by zaděláno na kult!
Co by ale tvořilo zápletku? Vzhledem k nutnosti neustále urážet nové a nové ignoranty optimálně road-trip maminek našich hlavní hrdinek po Texasu.
2) Stuart Bloom
Žánr: Sprostý sitcom
Stuart je v Teorii velkého třesku vskutku divným patronem – seriál s ním zachází tak trochu jako s onucí, ale proč vlastně? Protože je nerd? Divnej? Protože prodává komiksy? Není to u seroše o divných asociálech, co čtou komiksy, tak trochu pokrytectví?
Stuart Bloom Zdroj: CBS
Odpověď zní, že má Stuart zkrátka tu smůlu, že se neživí vědou – to z něj však právě činí postavu, s níž se můžou asociovat všechny ty davy geeků (tj. milovníků popkultury), co zároveň nejsou nerdy (tj. intoušů přes počítače, vědu a vůbec). A přiznejme si, geeků je rozhodně více než nerdů.
Navíc z toho, co nás o prodavačích z obchodu naučili Clerks nebo Black Books, s nimi rozhodně o zábavu není nouze. Zákazníci chodí stále a jsou vždy potenciálním terčem humoru a/nebo hejtu. Oproti svým Ph.D. kamarádům navíc Stuart a jeho kolegové nikdy na Mezinárodní vesmírnou stanici nepoletí a s nobelovkami za prodej to tak nevypadá žhavě – jiný slovy, šlo by o dokonalé podvraťáky, kterým bychom se rádi smáli.
1) Howardova máma
Žánr: Psychedelická černá komedie
Howardova postarší židovská mamina je sice známá pro svůj ukrákaný hlas a neviděnou tvář, ve skutečnosti v ní však určitě třímá potenciál. Ostatně, mrkněte na vzhled jejích dabérek v původním znění.
Carol Ann Susi (hlas Howardovy matky) Zdroj: Sony Pictures Television
Namísto klasického seriálu by navíc filmaři hypotetického dílka o Debbie Wolowitzové mohli skočit oběma nohama rovnou do cvokhauzu a natočit seriál z pohledu postavy, která nikdy nevidí ničí obličej, pouze slyší hlasy nebo vidí torza se zakrytou tváří. Sežeňte klon Davida Lynche a bude to pecka! Navíc by vzhledem k tomu, že do této kategorie patří i její milovaný syn, dozajista šlo o zdroj mnoha depresí.
Vedlejší postavou by rovněž mohl být Wilson z Kutila Tima jako postarší nápadník Debbie. Tentokrát by tedy byl viděn pouze od krku níž!
Teorie velkého třesku na COOLu běží od pondělí do čtvrtka ve 21.25!
(lol)