Tohle je 5 nejzábavnějších holek z Teorie velkého třesku! Hláškuje některá líp než Penny?
Soutěž o královnu Třesku!
Za 10 řad (ta nejnovější má na COOLu premiéru už v pondělí 4. září!) se uvnitř kulis Teorie velkého třesku objevila pěkná řádka zástupkyň něžného pohlaví, jenom patero z nich se nám však skutečně vsáklo pod kůži. Seřadili jsme podle "nahláškovanosti" ty, které se v seriálu vyskytovaly po delší období (a nešlo o něčí maminky)!
05) Bernadette
Řekněme si to takto – kdyby se měly udílet metály za to, kdo s kým jde do vztahu, Bernadette by na nich musela být vyražená jako oficiální maskot. Pištivá blondýnka s tváří anděla totiž svým manželstvím polidštila Howarda Wolowitze – postavu po víc jak pět let asociovanou s lepkavě úchylnými balicími frázemi, před nimiž by v reálu muži i ženy prchali úlekem. Jenže právě tahle jistá obětina ze strany Bernadette z ní činí tak nějak... plochou postavu. Neberte nás špatně, Bernadette rozhodně umí dobře zahláškovat i chytit za srdéčko. V ostré konkurenci sitcomových postav ženského pohlaví v Teorii velkého třesku však poněkud zapadá. Je to však pouhá daň za to, že nesmí Howarda ob díl za jeho nápady zatratit.
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS
04) Priya
OK, tohle bude chtít trochu vysvětlování. Priya je totiž v komunitě populární asi jako španělská chřipka. Jenže ona to není tak úplně její chyba! Jasně, seriál ji vzdor vztahu s Leonardem ke konci jejího výskytu vykreslil poněkud negativněji. Problém s Priyou ale nebyl daný jejím "nepříjemným" charakterem – to by pak fanoušci museli chtít upálit i Sheldona, Howarda i polovinu Penny. Priya měla zkrátka smůlu v tom, že její postava "stála v cestě" vztahu Leonarda s Penny, tedy něčemu, co Teorie velkého třesku usilovně chtěla nastolit již od prvního dílu. I kdyby na místě Priyi byla Scarlett Johansson, reakce většiny věrných diváků by nebyla příliš odlišná. Naopak je proto nutno ocenit, jak dobře a kvalitně Priya svou historickou roli sehrála!
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS
03) Emily
Pozorovat Rajovy vztahy může být po deseti letech zklamání a neúspěchu tak trochu vstupenkou na psychoterapetické sezení. Když se i takový mimoň jako Sheldon dočkal Amy a vůbec všeho, čeho se dočkal, jak se může Raj stále chovat jako nahý v trní, popřípadě slon v porcelánu? Mezi všemi dysfunkčními vztahy a potrhlými ženštinami (či naopak dostatečně chytrými, aby se od Raje držely dále), však jako maják naděje dlouho zrzavě svítila Emily. Někdo, kdo si chodí lehat na hřbitov a medicínu zvolí kvůli tomu, že chce řezat do lidí, se prostě v naší partičce úchyláků nemůže ztratit! Emily byla to nejlepší, co se Rajovi mohlo přihodit a v koutku duše stále věříme, že s ní není všem dnům konec.
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS
02) Amy
Koordinovat a kooperovat se Sheldonem Projekt udržování mezilidských vztahů není právě pro něžné nátury – kdyby Amy platila za standardní květinku, nikoliv zušlechtěný, vysoce zocelený kus ušlechtilé plodiny, nejspíše by tváří v tvář Sheldonově šílenství už dávno zvadla. Její schopnost nekonečně stoického, nekonečně ironického komentování nejrůznějších situací jí však dává dostatek síly úskalí života v Teorii velkého třesku přežít. A nám dává spoustu kvalitních scén k zasmání! Navíc lze bezpochyby říct, že se Amy po boku našich chlapeckých nerdů integrovala rozhodně lépe než jiné ženské postavy... *kašlání* Pryia *kašlání
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS
01) Penny
Jenže titul královny může získat jediné děvče a čistě statisticky jím nemůže být nikdo jiný než Penny. Dobrosrdečná blondýna nejenže v sobě nalezla soucit nad našimi mamlasy dostatečně dlouho, aby si je oblíbila, ale navíc jejich zápolení s životem už po deset let komentuje solidní ironovštinou. Stejně jako Penny "polidštila" naše kluky, tak i oni navíc měli pozitivní vliv na ni. A jak jsme si nedávno rozebrali, zásoba jejích přízemních hlášek parádně kontrastuje s geekovskými vtípky Made in Sheldon et al. Zkrátka a dobře, tentokrát musíme v souladu s klišé skutečně upřednostnit blondýnku.
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS