11. února 2019 17:07

V Teorii velkého třesku se konečně objeví William Shatner, kapitán Kirk ze Star Treku

Nejslavnější šéf Enterprise se nechal zlákat k návštěvě velké herní epizody.

I když se v Teorii velkého třesku objevily mnohé celebritky geekovské popkultury, jedna velká tvář pozvání tvrdohlavě odmítala. Řeč není o nikom menším než Williamu Shatnerovi, který si zahrál kapitána Jamese T. Kirka v seriálu (a filmech) Star Trek. Zdá se však, že konec dobrý, všechno dobré – Shatner se totiž objeví v 16. dílu 12. série. A nebude sám!

Shatner si zahraje v díle, který se bude motat kolem stolní hry Dungeons & Dragons, u nás známější skrze svou "mutaci" Dračí doupě. Kupodivu však není jediný, kdo přijal pozvání do "dračákové" epizody – doprovodí ho totiž basketbalista Kareem Abdul-Jabbar nebo rejža mnoha kultovních bijáků Kevin Smith (Clerks, Dogma). Potvrzena je pak i přítomnost Joea Manganiella (Pravá krev) a, poprvé ve 12. řadě, i startrekovského klasika Wila Wheatona.

Přesná povaha zápletky krom její herní povahy zatím není známa. Dalo by se však spekulovat nad tím, že se hrdinové Teorie velkého třesku utkají v D&D s Wheatonem, který je v seriálu (častou) Sheldonovou nemesis.

Shatner a další epizodní návštěvníci pak budou buď přítomni u hry, anebo půjde o "přeludy" našich hrdinů – fantazii představovanou při hraní (něco podobného svého času udělal i South Park). To si však sami pouštíme fantazii na špacír, v reálu nezbývá, než ještě pár týdnů posečkat.

Shatner v minulosti odmítal pozvání s tím, že nebyl spokojený s nabídnutými rolemi. "To, co (tvůrci TBBT) chtěli, abych dělal před kamerou, se mi příliš nepozdávalo. Řekl jsem jim, aby vymysleli něco lepšího," řekl Shatner v minulosti

"Možná je to urazilo, nejsem si jistý," dodal herec pověstný svým obřím egem. Jen pro ilustraci – traduje se, že postava kapitána Brannigana z Futuramy byla sepsána spíše jako narážka na Williama Shatnera samotného než na jeho Jamese T. Kirka.

V Teorii velkého třesku se v její historii objevila celá řada významných herců i vědců. Mezi ty nejvýznamnější patří astronaut Buzz Aldrin, astrofyzik Stephen Hawking, spoluzakladatel Applu Steve Wozniak, popularizátor Bill Nye, Carrie "princezna Leia" Fisher, miliardář Elon Musk nebo i Shatnerův kolega ze Star Treku George "pan Sulu" Takei. Přítomen byl i Leonard Nimoy, ten však pouze daboval figurku Spocka.

Premiérová 12. série Teorie velkého třesku běží na Prima COOL každé pondělí ve 20.50. Všechno důležité se o ní dozvíte v našem speciálu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný