13. prosince 2023 10:30
Adam Vala

Zemřela hvězda nejlepšího sitcomu poslední dekády

Opustil nás herec Andre Braugher, představitel nepřekonatelného kapitána Holta.

Ve věku 61 let zemřel po krátké nemoci americký herec a držitel dvou televizních cen Emmy Andre Braugher známý ze seriálu Zločin v ulicích nebo milované sitcomové pecky Brooklyn 99. Serveru Variety to potvrdila jeho manažerka Jennifer Allenová.

Braugher proslul ztvárněním přímočarého policejního kapitána Raymonda Holta právě v Brooklynu 99 z let 2013 až 2021. Nesmlouvavá, ale zároveň hluboce lidská povaha jeho postavy z Braughera učinila oblíbence fanoušků seriálu, obzvlášť ve spojení s horkokrevným detektivem Jakem Peraltou v podání Andyho Samberga.

"Nemůžu uvěřit tomu, že jsi nás opustil tak brzo. (...) Tolik jsi mě toho naučil. Budu ti navždy vděčný za to, že jsem měl tu čest poznat tě," uvedl jeden z Braughnerových hereckých kolegů Terry Crews.

Braugher, rodák z Chicaga, odstartoval svou kariéru v roce 1989 v oskarovém válečném dramatu Sláva, kde si zahrál po boku Denzela Washingtona a Morgana Freemana. V roce 1998 pak získal Emmy za hlavní roli Franka Pembletona v policejním dramatu Zločin v ulicích. Druhé televizní ocenění obdržel za roli v minisérii Povolání: Zloděj z roku 2006.

Zdroj: ČTK, Variety

Adam Vala

Sdílejte článek
Štítky Cena Emmy Brooklyn 99 Andre K. Braugher

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný