5 zdravotních rizik, která hrozí všem vášnivým hráčům. Bacha na ně!
Nejnebezpečnější sport? Rugby? Hokej? Skoky ze skály bez lana? Ale kde že...
Pokud jste si mysleli, že při hraní her jste na rozdíl od jiných nebezpečných sportovních aktivit v bezpečí, pak jste se právě usvědčili z nevídané naivity. Při hraní her totiž můžete spadnou do lecjaké nepěkné zdravotní polízanice. Na co si tedy dát pozor?
5. Morbidní obezita
Někteří hráči ty hry snad vážně žerou
Počítačový koutek je bohužel jediné místo, kde můžete odehrát tisíce hodin fotbalu a desítky hodin hokeje (protože fotbal je samozřejmě lepší) a stejně to se svou postavou na plakát do časopisu pro dívky pod osmnáct nedotáhnete. Nechceme vás nijak šikanovat, ale načínat druhou dvoulitrovku koly v jeden den už byste fakt asi neměli...
4. Syndrom karpálního tunelu
Terminátor: "Karpální tunel? Neznám!"
Poškození středního nervu v karpálním tunelu vedoucím vašim zápěstím se někdy musí léčit dokonce operativně. Tomu byste se určitě rádi vyhnuli, takže vám v každém případě – dokud ještě čas hraje pro vás – doporučujeme čas od času při hraní ulevit svým rukám a na chvíli změnit jejich strnulou pozici.
3. Paranoia
Jdou po vás, jdou!
Jako zkušený hráč temných akčních her už dobře víte, že zpravidla za žádným rohem nečeká nic dobrého, obzvlášť když jste toho kvůli hraní moc nenaspali a na denním světle jste byli naposledy před týdnem. Někdy je pak těžké rozlišovat, kdy vám v reálném životě skutečně hrozí nebezpečí. Ale pamatujte, že to, že jste paranoidní ještě neznamená, že po vás fakt nejdou. Takže buďte ostražití - hlavně před těmi, kteří by vám radili, že byste to s hraním měli omezit!
2. Playstation palec
Palec nahoru!
Tohle se naštěstí nás pécéčkařů netýká, chraň však Bůh ty z vás, kteří by po ďáblově vynálezu od Sony zatoužili. Byly totiž popsány případy, kdy nepřirozené ovládání gamepadu vedlo při dlouhodobém užívání k nepěkným deformacím. Brrr – ruce pryč!
1. Smrt
Game over!
Nic naplat, nakonec tam stejně všichni musíme. Ale přesto vám radíme, nalezněte raději nějaký důstojnější způsob, než našel osmnáctiletý Chuang z Taiwanu, který v roce 2012 po čtyřiceti hodinách hraní Diablo III z totálního vyčerpání organismu a dehydratace zkolaboval a následně zemřel. Nebyl to první ani poslední takový případ...
A jak se podepsalo hraní na vašem zdraví? Následky bitek o židli a klávesnici s vlastním sourozencem se nepočítají...
Ondřej Najman uSuba.eu