14. dubna 2016 09:20
redakce Prima Cool

Svět je naruby! Mini dostane kufr

Dalším novým modelem Mini bude s velkou pravděpodobností sedan. Po více či méně odvážných variantách hatchbacků, kombíků a MPV se tak značka definitivně vydá lovit do mainstreamových vod.

Aby bylo jasno, v historii značky to nebude poprvé, přestože většina lidí si Mini stále spojuje s malými kulatými autíčky. Pod značkou Riley se ve verzi sedan vyráběla už původní generace. Právě tuto značku dnes vlastní BMW a je možné, že s novým modelem dojde k jejímu vzkříšení. Zatím nejde o oficiální informace od automobilky, podle britského Autocaru je to však velmi pravděpodobné.

Původní Riley nebyl žádný velký fešák, nový model by si snad mohl vést lépe. Možnou podobu nicméně zatím můžeme odhadovat pouze z grafických renderů. Jenže zatímco auta jako Clubman či Countryman byla i přes svou velikost stále trochu praštěná, v duchu nejlepších tradic Mini, sedan by mohl být definitivním vykročením mezi obyčejná auta. A je velká otázka, zda si pak tváří v tvář konkurenci dokáže obhájit svoji identitu a cenu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný