6. února 2021 06:00
redakce Prima Living

Vzorec náhody: Fešáckého hrdinu znáte ze slavného seriálového hitu

Všudypřítomné tajemno, cool námět, výborný soundtrack a strhující tempo… Tenhle biják zkrátka šlape a umožňuje vyčištění hlavy ve společnosti kvalitního mysteriózního thrilleru.

Ve středu od 20:00 na Prima MAX uvidíte, co se stane, když dostanete v práci nedobrovolné volno a najednou máte spoustu času: Začnete si všímat drobností. A když budete mít kliku jako hlavní hrdina, vousáč Michiel Huisman, objevíte možná záhadný vzorec, podle kterého se s železnou pravidelností opakuje jistá série událostí. Tyto události vyvrcholí pokaždé v čase 2:22.

Michiel aka filmový Dylan zjistí, že v tomto prazvláštním vzorci hraje významnou roli číslovka 30. Mezitím se seznámí s atraktivní ženou, majitelkou newyorské galerie Sarah, se kterou ho pojí nejen stejné datum narození (18. dubna, znamení Býka) ale i spousta dalších zvláštních pout, kterými jsou jejich životy provázány. Co za tím vším vězí?

Minulé životy? Vzkaz z vesmíru? Varování před katastrofou? Dokáže numerologie skutečně vysvětlit mnohem více, než se dosud domníváme? Je do řeči čísel zakódováno všechno, co se kdy na Zemi stalo či v budoucnu stane? To se podle správného receptu na napínavý thriller dozvíme na závěr, kdy se všechny střípky poskládají a dotvoří pochopitelný, nepřekombinovaný celek.

Možná jste o filmu Vzorec náhody netušili, že…

  • Pokud máte pocit, že hlavního hrdinu Michiela Huismana už odněkud znáte, věřte, že máte pravdu! Mezi fandy seriálu Hra o trůny je Michiel známý jako Daario Naharis neboli ten, který si získal srdce dračí královny Daenerys (a pak ze seriálu nečekaně vyšuměl).
  • Film vznikl v australsko-americké produkci a v roce 2017 získal australskou cenu APDG Award za nejlepší dekorace scén (Best Set Decoration a Feature Film).
  • Zajímavostí je fakt, že ústřední ženská hrdinka filmu či spíše australská herečka, která ji ztvárnila, Teresa Palmer, si v roce 2006 zahrála ve snímku pojmenovaném 2:37. Vzorec náhody se v originálu jmenuje 2:22, což je přesně o 15 minut dříve. 2:37 v názvu dřívějšího Teresina filmu je rovněž označení času.

Thriller Vzorec náhody uvidíte ve středu od 20:00 na Prima MAX.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný