Mistr Španělska se šampiónem Anglie: REAL MADRID – MANCHESTER CITY
Liga mistrů UEFA si nemohla přát lepší úvodní zápas ve skupinové fázi. Real Madrid proti Manchesteru City. V úterý 18. září ve 20:15 na Prima COOL.
Mistr Španělska se šampiónem Anglie, tedy nejlepší týmy ze dvou nejkvalitnějších ligových soutěží na světě.
Real Madrid touží po jubilejním desátém triumfu v Lize mistrů, ale od posledního zisku cenné trofeje uplynulo už deset let. Dlouhé roky se Real řadí mezi nejsledovanější a nejúspěšnější kluby světa.
Prezident Florentino Perez přivedl před dvěma lety k týmu trenéra Josého Mourinha s cílem udělat z „Bílého baletu“ opět světový klub číslo 1. Pod Mourinhem teď hrají ty největší současné hvězdy v čele s Cristianem Ronaldem, Sergiem Ramosem nebo Ikerem Casillasem.
Manchester City naopak začal stoupat k výšinám až v posledních letech zásluhou bezedné pokladny Šejka Mansúra. Každým rokem nakupuje nové a nové hráče a trenér Roberto Mancini musí být pyšný hlavně na své útočníky Agüera, Džeka, Balotelliho nebo Teveze. V záloze pak řádí Samir Nasri a David Silva.
Zajímavostí je, že oba trenéři, Mourinho i Mancini, v minulosti vedli Inter Milán.
V úterý 18. září ve 20:15 na Prima COOL.
RSC ANDERLECHT – AEL LIMASSOL
Bitva ostrá jako břitva se dá očekávat v odvetě play off Ligy mistrů mezi bruselským Anderlechtem a kyperským AEL Limassol. Kyperský fotbal už dávno není neškodným trpaslíkem, ale pěkně nepříjemným soupeřem. Vždyť loni se APOEL Nikósia prokousal až do čtvrtfinále Ligy mistrů, kde jej vyřadil Real Madrid. Teď se tlačí do milionářské soutěže AEL Limassol a do Belgie si veze výhru 2:1 z prvního duelu. Anderlecht je na svém stadiónu v Astrid Parku velice silný a dá se očekávat jeho mohutný tlak. Přispívají k tomu i strmé tribuny natlačené až těsně k hrací ploše a zpravidla vyprodané hlediště. V elektrizující atmosféře se bude hrát v úterý 28. srpna a Prima COOL utkání vysílá přímým přenosem od 20:15.