Nad Counter-Strike se stahují mračna! Zakážou hru kvůli terorismu?
A jak to bude s akčními filmy? Nebo třeba reportážemi v televizi?
Německo je v rámci Evropy pověstné svým odmítavým přístupem ke střílečkám a akčním hrám obecně. Z historického hlediska si Němci pravděpodobně nechtějí vpustit do svého prostoru hry, které by podněcovaly násilí, případně se otevřeně dotýkaly tématu světových válek, proto se legislativa brání a hry buďto pouští do obchodu s nejvyšším možným věkovým ratingem, nebo je zakáže úplně. A něco podobného by se mohlo stát s populárním Counter-Strike.

Kvůli nedávnému incidentu v Mnichově se rozhodla televizní stanice Pro Sieben MAXX ukončit vysílání přenosů z ELeague, kde s ostatními týmy soupeřili i němečtí Mousesports. Prohlášení marketingové společnosti Freaks 4U, která se o přenos ELeague ve spolupráci s Pro7 postarala, je obecné a zástupci firmy jen vyslovují lítost nad tím, že nemohou v přenosech pokračovat.
Dalším z důvodů ale může být prohlášení prezidenta úřadu pro kriminalistiku Roberta Heimbergera, který po střelbě v Mnichově uvedl, že v počítači střelce byl nalezen Counter-Strike: Source, tedy „hra, kterou hrál téměř každý známý vrah.“ Hry se tím opět dostávají do konfliktu s veřejným míněním, bez ohledu na to, že lze za závadné tímto způsobem označit v absurdní rovině třeba pití vody, protože tu každý vrah určitě také pil. Navíc, uvážíme-li, že podle statistik Steamu jsou CS: GO a CS: Source dvěma nejoblíbenějšími hrami v Německu.
Reakce Heimbergera vyvolala mezi hráči rozruch a v Německu se obávají, že je to další krok k tomu, aby byl Counter-Strike v zemi zakázán, čímž by se zároveň vytvořil precedent pro další akční tituly. Nikdo přitom nikdy neprokázal, že hraní akčních her z vás udělá vrahy, na druhou stranu je ale nutné souhlasit s tím, že u jedinců s psychickými poruchami může být hra spouštěč agrese. Stejně jako filmy. Stejně jako reportáže v televizi. Stejně jako nepříjemná situace nebo hádka...