23. března 2021 20:06

Film s Black Widow půjde ve stejný den do kin i na internet

Marvel dlouho tvrdil, že sólovka Black Widow opravdu půjde jen do kin. Nakonec je ale všechno jinak.

Premiéra Black Widow se právě odsunula ze 7. května 2021 na 9. červenec 2021. Už to je samo o sobě důležitá zpráva, tentokrát ale došlo k tomu, čeho se majitelé kin téměř rok báli jako čert kříže. Nová marvelovka se sice dostane do hrstky otevřených kinosálů, zároveň však dorazí i přímo na disneyovskou streamovací službu.

Black Widow tam od 9. července půjde koupit za 30 dolarů, jež musí uživatelé přihodit ke standardní ceně předplatného. Přesně takhle proběhly premiéry Mulan nebo animáku Raya a drak, studio Disney se však dlouho vyhýbalo tomu, aby podobně naložilo i s očekávanými filmy od Marvelu.

Přesun Black Widow zamával i s premiérou další komiksovky ze světa Avengers – Shang-Chi ze svého 9. července utekl na 3. září a údajně půjde jen do kin. To se však může vždycky změnit, jelikož streamovací debut Black Widow znamená velký krok vstříc internetovým premiérám. Uvidíme, jak s ním producenti nakonec budou spokojení. Kinaři ale momentálně určitě nejásají, protože doufali, že právě k tomuhle ústupku nikdy nedojde.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný