14. listopadu 2020 23:06
Michael Pšenák

Power Rankings: Komentátoři nastínili sílu týmů před Vodafone MČR v CS:GO

Již ve středu započne jubilejní desáté Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách, a to již tradičním CS:GO turnajem. Všechny týmy na nás mohly nějak působit v průběhu celého roku a výsledků, podle nichž jdou týmy soudit, je poměrně dost. Jak to vidí casteři?

Jak komentátoři Vodafone MČR v CS:GO vnímají kvalitu jednotlivých týmů? Každý z devíti komentátorů měl seřadit svůj žebříček, z nichž se pak sečetly body a vytvořily se společné Power Rankings. Žádným velkým překvapením rozhodně není dominance SINNERS, které si ani jeden z komentátorů nedovolil dát jinam než na první místo. A kdo by se také divil, vždyť na domácí scéně ovládli prakticky všechny soutěže, kterých se letos zúčastnili.

Poměrně s jistotou si došla pro pozici druhého nejlepšího týmu eSuba, ale ve zbytku startovního pole už to bylo opravdu nesmírně vyrovnané. Esuba o sobě dala vědět zejména ve finále Tipsport COOL ligy, kdy málem sesadila SINNERS z českého trůnu. Nakonec se tak ale nestalo, když modrá krev prohrála tři mapy v řadě.

Sampi.Tipsport převažovali na třetím místě, kde skončili i v celkovém power rankings. Tento tým byl výrazně chválen zejména v závěru letního splitu domácích lig, kdy na jejich adresu přiletěly pochvalné komentáře nejen analytiků, ale také jejich konkurentů. Nejlepším dosavadním umístěním na domácí scéně je bronzová pozice z Tipsport COOL ligy, na kterou ale navázali jen 5. až 6. místem v podzimní Sazka eLEAGUE.

Výrazně Sampi v zápolení o 3. místo konkurovali také Entropiq, které dal například Dev1 dokonce na druhé místo. Tým, který spolu funguje nejkratší dobu, všechny ohromil hlavně v posledních týdnech, kdy se mu poměrně dařilo na zahraničních turnajích, včetně daleké cesty v kvalifikaci na DreamHack Open nebo triumfem na Polish Esports Cupu.

S mírným odstupem pak následují na pátém místě ENTERPRISE, kterým nejvíce věří Striker (3. místo). Právě banda okolo xperrience ale už v minulosti dokázala několikrát překvapit a v obou největších domácích ligách skončila v podstatě vždy na nejvyšších příčkách.

Mezi černé koně turnaje se pak řadí Dark Tigers a ECLOT. Tyto dva týmy se vyznačují tím, že se sami neoznačují za profesionální týmy, ale stále patří ke špičce česko-slovenské scény. Oba celky dokáží překvapit a je velmi pravděpodobné, že se vzhledem k losu skupin alespoň jeden z nich dostane do semifinále. V některých volbách se tyto týmy ocitly i nad Entropiq či ENTERPRISE, ale obecně se jim přisuzovalo spíše šesté a sedmé místo.

Jednoznačnými outsidery jsou pak eEriness MARVO, kterým všichni komentátoři přisuzují poslední příčku. Právě eEriness sice v minulosti potrápili několik předních týmů, ale na MČR se probojovali ze sedmého místa a v sezónách Tipsport COOL lizy ani Sazka eLEAGUE nebyli ani blízko postupu do play-off.

Jak to vidí Jiří "Bananides" Johanides:

„Od třetího místa to nebylo lehké řazení. První dvě místa jsou víceméně bez debat, SINNERS a eSuba by se měli potkat ve finále. Do playoffs by pak měl postoupit jeden z dvojice Sampi/Entropiq, zde mě mrzí nalosovaní do stejné skupiny, oběma týmům a hlavně jejich hráčům bych i z osobního hlediska přál umístění ve vyřazovací fázi.

Vím, že jeden z trojice ECLOT, Dark Tigers a eEriness dojde do top 4, ovšem v power rankingu je výše zařadit nemohu. Poslední jmenovaní nepředváděli nejlepší výkony v domácích soutěžích, Dark Tigers mě dost zklamali svými výsledky, byť to je čerstvě složená sestava a ECLOT jsme moc neviděli, tudíž je řadím taktéž na nižší příčky. Jsem zvědavý, jak se s těžkým losem vypořádají ENTERPRISE.“

Power Rankings okomentoval i Marek "shadye" Hovanec:

„Sinners jsou letos jasným favoritem, pokud ve svých BO3 sériích neudělají nějakou fatální chybu nebo neuvidíme úžasný výkon z jednoho týmu těsně pod nimi. Opět budu rád, když přijdou hezké vyrovnané duely, které letos tak trošku očekávám, ale kdybych si měl vsadit (a že si vsadím v predikčním souboji), tak to prostě musím loupnout na Sinners.

Super bude sledovat, jak se s tím popere eSuba, Sampi, Eclot, Entropiqa a Enterprise, zcela upřímně je to letos tak vyrovnané, že si netroufnu říct, kdo skončí přesně na jaké pozici, pouze eSuba u mě má v momentální formě něco malinko navíc. DTG umí zahrát parádně ale konec sezóny mě mírně zklamali, takže budu rád, když se kluci ukážou a zabojují o TOP4 a už klasicky se eEriness budou prát o nějaké to příjemné překvapení (aneb jak by řekl Zajda: “Díky shadye, jasnej titul MČR 2020!” :D).“

Jak svůj žebříček skládal DeeThane:

„Sestavování tohohle žebříčku byl vážně souboj. Sampi a Entropiq bych dal na stejné místo. Dark Tigers a Enterprise bych též dal na stejné místo. Nejsem moc fanouškem stavění power rankings.“

Lehké skládání nebylo ani pro Ivana "Dev1" Lazarova:

„Tu si nie som absolútne istý, nebudem klamať, keď poviem, že som našej scénu aktuálne sledoval skôr korajově a najviac informácií mám z posledného MSR, kde sa ale pár tímov nezúčastnilo. Celá situácia je ale stále dosť nešťastná, pretože hranie na EXPO pred divákmi proste tento rok bude chýbať. Uvidíme, ako sa to celé vyvinie.“

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný