28. března 2017 11:24

PŘEDSTAVENÍ Samsungu Galaxy S8 je tady! Tohle je 5 novinek, ne které jsme nejvíce zvědaví

Většinu parametrů už známe, což však neznamená, že jsme přišli o všechna překvapení.

Z úniků už víme mnoho. Známe vzhled a velikost obou verzí i kompletní hardwarové parametry (seznam níže). Víme taky, čím se bude chtít Galaxy S8 odlišit od konkurence. Přesto se máme stále na co těšit. Co konkrétně nás nejvíce zajímá na prezentaci, která se uskuteční už zítra 29. března v 17 hodin středoevropského času?

Větší a šikovnější displej

Nový poměr stran, tlačítka integrovaná na displeji a hlavně několikrát avizovaná citlivost na sílu doteku, která se má jmenovat Force Touch. Jak ji Samsung využije a jaké nové způsoby ovládání nabídne? Těšit se jistě můžeme i na podporu na vyššího dynamického kontrastu a HDR u videí či her. Samsung slibuje i lepší always-on funkcionalitu s nižší spotřebou, kterou se taky jistě pochlubí.

Opět lepší foťák

Vlajkové lodi od Samsungu vždycky určovaly nový standard v kvalitě mobilních fotek i videí. V posledních letech za nimi zaostával i Apple. Nepochybujeme, že Galaxy S8 nebude vyjímkou, ačkoli Samsung nenásleduje současný trend dvojitých čoček. Radši udělá jednu a pořádně a klidně i s relativně nízkým rozlišením 12 megapixelů, ale s o to lepší kresbou a citlivostí. Mluví se o vylepšených 4K videích, super slow-mo (až 1000 fps) nebo selfie čočce, která nebude pevná, jak bývá běžné, nýbrž s autofokusem.

Senzorová mánie. K čemu bude dobrá?

Na čele foťáku najdete neuvěřitelných 6 senzorů, které poskytnou telefonu opravdu pořádnou porci dat o svém okolí. Bude mezi nimi i vylepšený snímač oční duhovky, který by měl být natolik spolehlivý, že má být používán i k ověřování mobilních plateb. Čtečka otisků prstů na zádech telefonu má umět číst i gesta - uvidíme, k čemu mohou být užitečná.

Revoluční asistent Bixby

Víc než Siri a Google Assistant dohromady - to slibuje Samsung od svého virtuálního asistenta, který má mít vládu nad celým telefonem a dostane i své vlastní tlačítko na těle telefonu. Navíc bude umět bleskově vyhodnocovat taky informace z fotoaparátu a tušíme, že i jeden z blíže nepojmenovaných senzorů na čele telefonu mu bude jaksi pomáhat. Právě předvedení schopností Bixbyho bude asi největším tahákem celé prezentace.

Brutální výkon a jeho nové možnosti

Nový Samsung jako první dostane procesory nové generace Snapdragon 835 nebo Exynos 9. Spolu s 4GB DRAM mu dodají opravdu brutální výkon. Proto má být schopný posílat na externí displej až 4K rozlišení, čehož má využít třeba dokovací stanice DeX, která z něho udělá stolní androidí počítač nebo speciální rozšířená VR sada. Jako příslušenství má být představena mimojiné taky nová sférická kamera Samsung 360. Co všechno bude nové přislušenství umět?

Která vlastnost Samsungu Galaxy S8 ve vás vzbuzuje největší očekávání?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný