Google má obrovský problém! Vypadá to, že se telefony Pixel kvůli téhle věci přestanou prodávat!
Matematika je neúprosná věda a když se něco neprodává, nejede přes to vlak!
Filozofie Googlu je jednoduchá – po letech, kdy si firma pouze licencovala telefony vybraných značek a označovala je za vlajkové lodi operačního systému Android, vstoupila na trh s vlastním telefonem Pixel. Bohužel, cenová politika a malé povědomí o značce je v rozporu s úspěšnými prodeji a k mizivému podílu na trhu (kolem 0,2 procent) se nyní přidává i neblahá situace v Indii.
Obecně se má za to, že právě Indie a Čína slouží velkým firmám jako záchrana, neboť jde o největší odbytiště jakékoliv elektroniky (v porovnání s USA opravdu VELKÉ). A pokud se něčemu na těchto dvou trzích nedaří, znamená to zpravidla konec nadějím na jakýkoliv úspěch. Informace o tom, že se Google Pixel v žádné ze svých dostupných verzí na „miliardovém“ indickém trhu neprodává, je proto pro Google vážným problémem.
Ačkoliv neexistují oficiálně posvěcená data, analytici se nezávisle na sobě shodují, že telefonů Pixel se v Indii prodalo kolem 40–50 tisíc kusů, což je jen drobná kapička v moři a takřka zanedbatelné číslo. Důvod je především cena, která začíná na 855 dolarech a v případě XL verze se 128GB pamětí to může být až 1140 dolarů. Jen pro pozornost dodáváme, že v Indii letí zejména telefony do 150 dolarů…