Těchhle 5 dílů Teorie velkého třesku vás spolehlivě rozbrečí!
Když se komedie změní v doják...
Teorie velkého třesku možná platí primárně za komediální sitcom, kořením humoru ale občas musí být – pro dodání kontrastu chutí – i špetka smutku. Že tahle kombinace funguje, obvykle dokazuje skutečnost, že si ty nejsmutnější okamžiky sitcomů zároveň i nejlépe pamatujete. Můžete se vyzkoušet na našem přehledu nejsmutnějších chvil Teorie velkého třesku!
5) Expedice na monopol
Bylo by snadné zapomenout, že ještě než jsme se Leonardových vztahových patálií trochu přejedli, bylo jeho sbližování s Penny hlavním fokusem Teorie velkého třesku. Čistě jako připomínku starých časů, kdy jsme mu drželi palečky na rukou i na nohou, se proto sluší vzpomenout na konec 2. řady, kdy mezi oběma poprvé přeskočí výrazná jiskra – to když má Leo s klukama odcestovat na severní pól a Penny po rozlučce za zavřenýma dveřma prohodí, že neměl odjet. Kdo tehdy nesahal po kapesníku, ten by si měl srdce zandat zpátky do hrudi!
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS
4) Ozvěny romance
Zatímco Leo byl vždycky vykreslen jako citlivý hošík, Wolowitz byl (a mnohdy ještě je) spíše divným slizounem. O to dojemnější byl moment v Ozvěnách romance, kde připomene svou náklonnost Bernadette typicky nerdovsky říznutou písní popisující, jak mu B. proměnila život k lepšímu. Pro některé rýmy se sice hodí znát detailněji fyziku, jinak jeden nedocení srovnání jejich vztahu s Uranem-235 a Uranem-236, na to by si už ale diváci Teorie velkého třesku měli navyknout.
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS
3) Infiltrace sterilní místnosti
I když je Infiltrace sterilní místnosti zakončena notně komickým (a v reálu život ohrožujícím) momentem, slzopudný bod nastává ve zdejším vykreslení vztahu Amy a Sheldona. I když se totiž oba racionálně rozhodli nedat si žádný dárek, je to tentokrát překvapivě Sheldon, kdo potají dárek pořizuje. Nu a pak se ukáže, že ani Amy neudržela racionalitu na uzdě a shání pro Sheldyho jeho oblíbené maminčiny vánoční sušenky. Nemusí se to zdát, ale tohle je vztahový doják par excellence!
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS
2) Razantní přerod vztahu
... samozřejmě ještě tragičtěji tenhle moment funguje při vzpomínce na finále 8. řady, v níž dá Amy Sheldonovi kopačky. Je to zvláštní, cítit lítost k Sheldonovi, postavě, kterou by v reálu už někdo dávno musel rozporcovat, ale právě pro Sheldyho mimóznost jsme mu vlastně vztah s Amy všichni přáli. Čas od času, genialitu stranou, jsme totiž v mezilidské komunikaci občas všichni Sheldonem. Co se tak zdálo být definitivní tečkou za jejich společným životem, generovalo přímo krokodýlí slzy.
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS
1) Renovace obchodu s komiksy
“Smrt – to je v humorném sitcomu vždy velmi oblíbené téma,” neřekl žádný scenárista v historii. Ačkoliv jsme Howardovu mámu nikdy doopravdy neviděli, její původně hororová, později láskyplná (svým způsobem) přítomnost nám všem v průběhu let vlezla pod kůži jako parazit. Odhalení, že paní Wolowitzová zemřela, bylo navíc dvojnásob smutné kvůli skutečnosti, že fiktivní charakter odešel kvůli smrti své představitelky Carol Ann Susi. Tak už to ale holt chodí – všichni se jednou dočkáme finále svého vlastního sitcomu.
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS