4 komicky nedomyšlené zápletky slavných filmů, nad kterými budete kroutit hlavou
Když se nad některými filmy vteřinku zamyslíte, najdete logické díry velikosti Macochy.
Na povrchu to většině filmů klape jako dobře okovanému koni - logických děr si diváci, pokud je film fajnově dovyprávěn, většinou nevšímají. Jakmile ale odejdete ze sálu a poškrábete se na hlavě, dojde vám, že tu něco nesedělo. Několik bijáků povýšilo své logické díry do podoby, kdy by logický důsledek filmového děje dal vzniknout zajímavějším komickým momentům, než jaké naservírovala hlavní story.
4) Den po Očistě
Očista alias Purge platí za jeden z nejpopulárnějších hororů poslední dekády. A má to svůj důvod – svět, v němž je na jednu noc v roce všechno (včetně vraždy) legální, má jistou porci svého půvabu. Moc hluboce nad tím vším ale raději nepřemýšlejte. Očista by sama o sobě byla mnohem zajímavější sondou do společnosti, kdyby se namísto na den očisty samotné soustředila na den následující.
Většina lidí by totiž logicky namísto zcela neznámých lidí raději zkoušela zabít své šéfy, sousedy nebo nepřátele. Málokdo z nás je takový psychopat, aby nás naplnila vražda náhodného kolemjdoucího – ale splatit dluhy svému kolegovi z nenáviděné práce, to už stojí za úvahu. Vtip je v tom, že většině lidí by se vražda nemohla vydařit – ani v Očistě neumírá populace po desítkách procent. Druhý den by muselo být setkání nadřízených, podřízených, sousedů či milenců, kterým se Očista nevydařila, notně trapným dramatem!
3) Výrobna masek - V jako vendeta
I když se tenhle biják tváří jako revoluční klasika, faktem je, že po 95 procent filmu je pan V jediný, kdo se v totalitní Británii o revoluci pokouší. Ani jeho parťačka Evey není víc jak polovinu filmu přesvědčená, že zrovna V je kladný hrdina. To jaksi, stojí v rozporu s tím, jak revoluce fungují běžně – obvykle za nimi stojí víc než jeden a půl člověka, napětí nějakou dobu ve společnosti bublá. Nevadí. Film totiž v závěry doručí prakticky celé Británii do domů masky Guye Fawkse (tedy stejné jako má V). To populaci konečně probere a v davové scéně nakráčí k budově Parlamentu, sledovat poslední ohlášení útok V na budovu.
Británie ve filmu V jako vendeta je ovšem odstřižená od světa. Jasně je řečené, že většina zbytku planety je buďto v ruinách, nebo s Británií nechce mít nic společného. Komiksová předloha se dokonce odehrává po atomové válce! Jak tedy V získal desítky tisíc masek? Byl hledaným teroristou dávno před jejich distribucí? Někde v Anglii musí být továrna, která během honu na slavného teroristu začala ve velkém vyrábět obrovská kvanta jeho napodobeniny – a nikomu to nepřišlo divné! Přitom jde zhruba o totéž, jako kdybyste v USA na 12. září 2001 dostal za úkol vyrobit opravdu velké množství stejných pokrývek hlavy, jako nosí Usáma bin Ládin. Jestli by z takové fabriky nevznikl povedený britcom, tak už nevíme z čeho jiného!
2) Dvojí život Mystique v X-Men 2
Mystique je oblíbené koťátko každého mužského diváka, ale i nemalé části divaček. Platí to nejenom pro modernější inkarnaci, kdy Mystique hraje Jennifer Lawrence, tak i pro verzi z první trilogie. V té hraje stejnou postavu modelka Rebecca Romijn. Obě verze slavné superhrdinky/superpadoušky ovšem sdílejí schopnost Mystique napodobovat jiné lidi – a to včetně jistého senátora Roberta Kellyho, kterého Mystique nahradí na konci prvního dílu X-Menů.
Vtip je v tom, že Mystique je v Kellyho kůži i měsíce (roky?) poté, pracujíc jako „dvojitý“ agent pro Magneta. Mystique ovšem nejenže neshazuje mimo záběr masku, ale dokonce musí žít v kůži postaršího ženatého senátora po extrémně dlouhou časovou periodu! Znát všechny jeho příbuzné! Jejich zvyky. A dost možná i každou středu spát s jeho manželkou. A přitom se nikdy neprozradit! Zapomeňte na všechny další x-menní bijáky – takováhle genderově obrácená, superhrdinská „Sestra v akci“ by nejenže mohla být velmi solidně napínavou komedií, ale pro nejrůznější nepředstavitelné situace dost možná i oscarovým dramatem!
1) Endorský holocaust
Návrat Jediho si nevysloužil příliš chvály za jeho vedlejší ufounské figurky. Plyšatí Ewoci vznikli zjevně jenom s cílem vytvořit dobře prodávané hračky. Mnozí cyničtější diváci přesto s gustem připomínají, že Ewoci jsou dle své první scény zjevně lidojedi – logicky tak MUSELY nastat okamžiky, kdy roztomilé plyšaté hračky pojídaly těla nebohých Stormtrooperů jako při zabíjačce! Jestli vám to dodá noční můry, buďte v klidu. Ewoci dostali, co zasloužili.
Když totiž byla nad měsícem zničena druhá Hvězda smrti, mohly její troskuy dopadnout na jediné místo - dolů na měsíc. Fyzika se nemýlí, Endor by muselo v důsledku dopadu obrovského množství trosek stanice postihnout velké vymírání a zřejmě by přišel v důsledku impaktů a požárů o velkou část svého povrchu. Oficiální kánon Lucasfilm (a Disneyho) sice říká, že na to nikdy nedošlo, poněvadž se stanice při svém zničení „vypařila“, ale my víme svoje…