1. října 2022 17:50

DIY konferenční stolky aneb pár tipů, jak oživit interiér

Večerní pohoda u filmu, posezení na pohovce, sklenka vína nebo něco dobrého na zub na stolku mezi pohovkou a televizí. Kdo by to neznal? Konferenční stolek patří neodmyslitelně k vybavení obývacích pokojů. Co ale dělat, když na designový kus zrovna nezbývají peníze? Inspirujte se našimi jednoduchými DIY návody.

DIY trend, aneb vyrob si sám

Moderní trend DIY, překládaný z angličtiny jako „vyrob si sám“, není pro šikovné české ručičky ničím novým. Něco si vlastnoručně doma vyrobil alespoň jednou za život snad každý. Důvodem k tomu ale nemusí být vždy nedostatek peněz. Originální nápad a jedinečné provedení umí vdechnout věci osobité kouzlo, které se pak odrazí v celém bytě. Nebojte se být kreativní!

Tipy na DIY konferenční stolky

Každý si může zkusit vyrobit nejen rámeček s fotografiemi nebo dekoraci na poličku. Za nevelký peníz si s trochou nápaditosti dokážete sestavit i celé kusy nábytku. Konferenční stolek není výjimkou.

Ze dřeva

Dřevo představuje základní stavební materiál většiny běžného nábytku. Vždycky se nabízí možnost nakoupit prkna nebo palubky, pár hřebíků a kladivo a zkusit stlouct dohromady stolek. Pokud ale nepatříte mezi zdatné domácí kutily, existuje i jiná cesta. Stačí si opatřit několik starých palet, které se dají podle konkrétní potřeby spojit dohromady. Trocha barvy nebo laku pak dokoná proměnu vysloužilého skladového materiálu ve funkční a originální konferenční stolek.

Skleněné

Skleněné odkládací stolky umí prozářit prostor a zaujmout svou jednoduchostí a elegantností. Čiré, tmavé i matné sklo patří proto ke stálicím mezi povrchy malých i velkých stolů. Jeden takový se snadno vytvoří z kusové desky tlustého skla vybraného tvaru. Jen je třeba při nákupu myslet na to, aby hrany desky byly řádně ošetřené a nehrozil žádný úraz. Místo nohou můžou posloužit třeba úhledně srovnané komínky knih nebo dřevěné špalky, které díky sklu krásně vyniknou.

Ze starého vybavení bytu

Asi v každé domácnosti se najde nějaký ten kus nábytku, který už dosloužil. Nemusí se ale všechno hned vyhodit na smetiště! Mnohé staré věci s trochou představivosti najdou nové využití. Například pro letitý peřiňák stačí vybrat novou barvu laku nebo jej ozdobit veselou vinylovou samolepkou, a netradiční konferenční stolek je na světě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný