29. října 2020 11:59

Bílý vlk odchází: Fanouškovský závěr herního Zaklínače vyšel i v češtině

Všechny dějové linky herního Zaklínače se konečně uzavřou.

Oficiálním zakončením zaklínačské ságy od polského studia CD Projekt RED byl před čtyřmi lety velký příběhový datadisk O víně a krvi, který rozšířil hru Zaklínač 3: Divoký hon. Fanouškům však chybělo uspokojivé uzavření ve stylu knižní předlohy, a proto začala vznikat ambiciózní modifikace s názvem The Witcher: Farewell of the White Wolf, která právě vychází i s českým překladem jako Zaklínač: Bílý vlk odchází.

Jde o modifikaci Zaklínače 2, takže je nutné mít nainstalovanou jeho plnou verzi. Jde o videoherní rozvedení knižní povídky Něco končí, něco začíná. „Vyprávíme o svatbě Geralta z Rivie a Yennefer z Vengerbergu, dvou osudem spojených lidí, kteří konečně našli mír,“ vysvětluje trojice autorů modifikace. O český překlad se postaral Adam Hudec a Filip Ženíšek, což byl hlavní překladatel české verze Zaklínače 3.

Vzhledem k použití staršího enginu je třeba smeknout, že se povedlo maximálně přiblížit obrazové kvalitě třetího dílu i podobě postav – trailer i záznam gameplaye ukazuje, že potkáme většinu starých známých. Vzhledem k finančním i produkčním možnostem autorů samozřejmě chybí dabing, veškeré dialogy se tak odehrávají pouze textově.

Co se týče rozsahu, na hráče čekají tři dny dobrodružství s mnoha úkoly i nejednou romantickou chvílí. Rozsah scénáře vydal na zhruba 130 normostran.

Samoinstalační balíček o velikosti 5,8 GB nejdete třeba na portálu ModDB, kde už by měla být dostupná i stabilnější verze 1.1 i český hotfix.

Střihnete si nového Zaklínače?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný