Testuje se kontrola hráčů skrze čelní kameru. Určí věk a omezí dobu hraní, krev i sprosťárny
Hráče je prý třeba kontrolovat.
Čína dnes patří mezi největší technologické velmoci a rozhodně se nebojí využít pokročilé technologie ke kontrole vlastního obyvatelstva. Jako jeden z hlavních problémů tam teď vláda vyhlásila zdraví obyvatel. Zatímco starší generace se stále udržují v kondici tradičními čínskými cvičeními, u mladších generací se řeší závislost na mobilech a online hrách a z toho plynoucí obezita.
Čínský softwarový gigant Tencent, který se letos stal největší videoherní společností na světě, momentálně v Číně testuje novou funkci u svých mobilních her. Ve spolupráci s vládou omezi hraní her – pokud vám je méně než 12 let, tak maximálně na hodinu denně, starším pak na dvě.
Pod Tencent Games patří třeba i mobilní PUBG.
Využije k tomu čelní kamerku telefonu či tabletu, pomocí které analyzuje tvář uživatele, pošle ji do centrální bezpečností databáze, kde proběhne automatická identifikace, která spojí identitu a věk hráče. Podle toho povolí hraní na určenou dobu.
Pokud se systém osvědčí, dá se rozšiřovat. Může pak podle věku filtrovat vulgarity, brutalitu nebo nahotu. Může taky zamykat celé levely, hry nebo povolovat hraní třeba na základě školního prospěchu nebo tzv. sociálního skóre, které už se taky v Číně testuje.
Myslíte, že by se něco podobného mohlo rozšířit třeba i do Česka?