10. září 2019 11:06

Kdo je nejlepší fotbalista na světě? FIFA 20 sesadila Ronalda na druhé místo

Každoroční velká tajenka odhalena...

Nejpopulárnější fotbalová videohra zveřejnila hodnocení stovky nejlepších hráčů pro tento rok, aby se mohly odstartovat debaty, zda je lepší Neymar než Hazard a zda letošní trůn patří Ronaldovi či Messimu. Po loňské remíze patří letošní FIFA trůn argentinskému tahounovi Barcelony, který má o rozhodující bodík celkového hodnocení více než sniper z Juventusu.

Samozřejmě celkové hodnocení není všechno a v mnoha důležitých stastistikách se můžou najít i hráči, kteří se svaté dvojici vyrovnají. Z obránců se letos do první desítky dostal pouze fenomenální Virgil van Dijk z Liverpoolu a poprvé s ním taky jeho klubový parťák Mohamed Salah, který v uplynulém roce potvrdil, že si umí udržet parádní formu. Nejlepším gólmanem je podle EA Sports Slovinec Jan Oblak hájící svatyni Atletica Madrid, desítku uzavírá barcelonský brankář německé národnosti Ter Stegen.

Mezi stálice, které letos vypadly z první stovky, se může počítat třeba Diego Costa, Mesut Özil nebo Gareth Bale. Nejvíce hráčů z první stovky má ve svých řadách Real Madrid (12), následují ho Barcelona a Manchester City s 10 hráči.

Z národních týmů si vedou nejlépe Brazílie a Španělsko s 13 hráči, až za nimi jsou mistři světa z Francie, kteří mají sice 11 hráčů, ale nepochybujeme, že díky vyrovnané soupisce budou v týmovém ratingu minimálně stejně vysoko. Asi nikoho nepřekvapí, že Česko nemá mezi nejlepšími ani jednoho hráče... tušíme, že podobně by tomu bylo i v první dvoustsovce.

Kompletní stovku se základními kartami hráčů naleznete na oficiálních stránkách.

Souhlasíte s letošním hodnocením hráčů, a u kterých vám případně nesedí?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný