14. července 2020 11:44

Český dabing pro Cyberpunk 2077? Dejte si pozor na podivnou petici

Kdo by nechtěl český dabing pro jednu z nejočekávanějších her této generace. Jenže má to háček!

Cyberpunk 2077 bude skutečně ohromná hra z obřího Night City plného lidí, aktivit, misí a vedlejších úkolů - což znamená tisíce stran dialogů, takže velice náročné a nákladné namluvení. Není divu, že dabing dostane pouze deset největších světových jazyků, včetně polštiny, která je rodným jazykem vývojářů hry.

Česko patří mezi osmnáct zemí, které se dočkají lokalizace formou titulků a kompletního překladu prostředí hry - navíc se můžeme těšit na kvalitní práci, protože pod ní budou podepsaní stejní lidé jako v případě oceňovaného třetího Zaklínače, který respektoval i překladové výrazy románové předlohy Andrzeje Sapkowského.

Přesto se aktuálně na sociálních sítích šíří odkaz na stránky požadující český dabing. Jde o dost nesmyslný požadavek - realizaci tak rozsáhlého dabingu na malém českém trhu by musel distributor pravděpodobně dotovat a nestihl by se ani časově, protože potřebuje dlouhé měsíce intenzivní práce.

Odkaz navíc míří na pochybný web, který neobsahuje skutečnou petici se všemi náležitostmi, ale jakousi "anketu", která působí spiše jako snaha vytáhnout z uživatelů mailovou adresu. Jediným efektem účasti v anketě tak pravděpodobně bude, že na uvedený mail začne chodit více spamu a reklamních sdělení.

Stačí vám české otitulkování Cyberpunku 2077? Byli byste ochotní připlatit klidně i několik stovek za dabovanou verzi?

Populární pořady na Prima Cool