6. dubna 2022 15:15

Vikinský Conan bude jedním z nejlepších filmů roku. První ohlasy lákají na pořádně temnou a krvavou řežbu

První český trailer filmu Seveřan

První diváci hvězdně obsazeného historického thrilleru Seveřan jedou všichni na jedné vlně.

První diváci z řad kritiků měli možnost vidět napjatě očekávaný vikinský thriller o krvavé pomstě s názvem Seveřan. Přestože očekávání byla po působivých trailerech hodně vysoko, tým v čele s režisérem Robertem Eggersem (Maják, Čarodějnice) je podle všeho dokázal naplnit. Reakce na sociálních sítích jsou totiž doslova nadšené.

„Seveřan je fantastický. Myslím takovým způsobem, že padnete na kolena a budete se ptát, jak se jim sakra něco takového mohlo povést? Je taky pořádně drsný. Zaslouží si, aby z něj byl velký hit,“ tweetoval kritik Cameron Frew. Eric Eisenberg zase tvrdí, že: „Jde překvapivě o Eggersův divácky nejvstřícnější film, ale to neznamená, že by byl méně vtahující nebo autentický. Jde o chytlavý příběh o pomstě, který vás bude držet pod krkem. Několikrát mě donutil si pro sebe zašeptat: No, ty kráso!

Robert Eggers natočil svého Gladiátora. Uspokojivý, emocionální a epický příběh pomsty, který mě celou dobu držel v nejistotě a napětí svým krásným jazykem, mytologií a filmařinou. Menší, než se mohlo zdát z trailerů, ale pořád silný a dojemný. Konečná bitva nemá chybu,“popsal své dojmy Germain Lussier. Paul McGuire Grimes sdílí podobné pocity: „Nelze pochybovat o vizuálním vypravěčství Roberta Eggerse. Seveřan je děsivá, odvážná a brutální vikinská sága, která je určena jen odvážným. A takhle jste Alexandera Skarsgårda ještě neviděli.

Ross Bonaime se rozepsal o tom, že: „Je úžasné vidět Roberta Eggerse pracovat v tak obrovském měřítku. Je to stejně obrazově úchvatné jako jeho minulá díla a celé herecké obsazení nemá chybu, především naprosto bestiální Alexander Skarsgård. Navíc Willem Dafoe je tu fakt divný a trousí prdící vtipy,“A ještě jedno shrnutí od Maggie Lovitt: „Seveřan je dosud nejlepší film Roberta Eggerse. Úžasná kamera vytváří základ pro skvělé propojení nadpozemské severské mytologie s brutální realitou skutečné vikinské historie. Krvelačné. Silné. Spirituální. Seveřan je báječná a velkolepá sága, která se bude skloňovat ještě roky.

Seveřan vtrhne do českých kin už 14. dubna. Kromě Alexandera Skarsgårda nabízí herecké obsazení ještě slavná jména jako Nicole Kidman, Ethan Hawke, Anya Taylor-Joy, Willem Dafoe, Murray McArthur nebo Björk.

Vyrazíte?

ZDROJ: Geek Tyrant

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný