7. července 2020 20:37
Michael Pšenák

V právním sporu Tfue vs. FaZe padl souhrnný rozsudek

Pár dní zpátky začalo pokračování žaloby FaZe, kterou podal profesionální hráč Turner "Tfue" Tenney na jaře minulý rok. Soudní dvůr v jižním New Yorku vydal rozsudek a příkaz v reakci na návrh FaZe klanu na souhrnné posouzení (souhrnný rozsudek je rozsudek vynesený soudem bez úplného soudního řízení, pozn. redakce).

Souhrnný rozsudek soudce Jed S. Rackoffa odmítl velkou většinu požadavků klanu FaZe a všechny požadavky Turnera Tenneyho, kterého známe pod přezdívkou Tfue. Tento rozsudek otevřel Tfueovi dveře k žalobě FaZe u soudu v Kalifornii a vzhledem k tomu, že nároky klanu byly zamítnuty, byl pro ně i obrovskou ránou. Celý rozsudek si můžete přečíst zde.

Rozhodnutí ohledně požadavků

  • Soud vyhověl návrhu, aby Turner spadal pod jurisdikci (soudní pravomoc) New Yorkského soudu, přestože v New Yorku nebydlí
  • Soud odmítl návrh na zastavení Turnerových protinávrhů ohledně kalifornského obchodního a profesního kodexu
  • Soud zamítl návrh FaZe ohledně porušení smlouvy Turnerem, protože FaZe nezískával peníze ze Support a Creator kódu Tfueho

Tfue pak požádal, aby soud zrušil některé návrhy, které nesouvisely s kontraktem

  • Tfue požádal o zrušení tvrzení, že donutil značkové partnery k porušení smlouvy
  • Tfue požádal o zrušení tvrzení, že úmyslně zasahoval do obchodních jednání FaZe klanu
  • Tfue požádal o zrušení tvrzení, že se účastnil bezdůvodného obohacení

Přestože tento souhrnný rozsudek zrušil všechny požadavky, které Tfue měl, ničemu není konec, protože stále nepadl rozsudek, jestli FaZe porušil dohodu mezi nimi a Tfuem. Podle soudce má Kalifornie výlučná práva rozhodnout o tomto případu a soudce potvrdil, že Kalifornie je legitimním fórem pro tento případ. V rozkazu soudce zdůraznil, že hlavním místem podnikání FaZe je Los Angeles. Tfue žil ve státě alespoň po část dohody a pracoval se zaměstnanci FaZe v Kalifornii. Ačkoli dnešní rozhodnutí jistě ranilo FaZe, tento spor není zdaleka u konce. V blízké budoucnosti můžeme očekávat další novinky.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný