Úspěšný český hráč SpajKK o PUBG: Hra má obrovský potenciál
PlayerUnknown’s Battlegrounds je žhavou novinkou na scéně esportu. Svůj první debut zažila hra pro 100 hráčů na Gamescomu v rámci ESL arény. My jsme si pro vás připravili rozhovor s Martinem “spajKK” Benešem, který společně s Nikolaiem "Mazarini" Lazarevem získal v Kolíně nad Rýnem čtvrté místo.
Kterému hernímu titulu jsi věnoval svůj čas před příchodem PUBG na scénu? Přešlo do hry hodně hráčů z CS:GO? Na Gamescomu například nešlo přehlédnout castery z CS:GO scény, Richarda Simmse a Lauren Scott aka Pansy.
Jako většina z PUBG hráčů, tak i já jsem se věnoval právě hře CS:GO. Jsem typ hráče, který když si stanoví cíl, tak si za ním jde. Každou PC hru, každou věc v životě, co jsem kdy začal dělat, tak jsem ji začal dělat naplno. Veškerý volný čas, úsilí jsem právě věnoval tomu, co mě v konkrétní době naplňovalo a dělalo šťastným.
Moje úplně první hra bylo MMORPG Lineage 2, oldschool hra, která byla "konkurent" fenoménu WOW, i když byla postavena na jiné bázi. Právě u této hry jsem proseděl mých prvních 10 000 hodin. Po té přišlo na řadu CS:GO, kdy jsem začal jako matchmaking hráč a postupně se dostával výš a zjišťoval možnosti, které mi CS:GO scéna přináší. Avšak po 6 000 hodinách a pokusu dostat se do FPL-C (faceit) - druhá nejvyšší soutěž na tomto portále - mě hra přestala bavit a naplňovat. Měl jsem období půl roku, kdy jsem začínal streamovat a čekal na hru, která mě opět zaujme.
V březnu letošního roku právě vyšla hra PUBG a já věděl, že tato hra si zaslouží moji pozornost. Za 5 měsíců co je hra venku, jsem v ní odehrál 900 hodin. Proč zrovna hra PUBG, když existuje spousta dalších obdobných, ne-li lepších her? Myslím si, že PUBG je jedna z nejvíce komplexních her na světě. Aim, movement (jako ve většině her) z vás neudělá skvělého hráče. Tato hra je o dost o přemýšlení, prediktování co hráč proti vám udělá.
V čem se při hraní PUBG nejvíc vyžíváš?
Ve hře mě nejvíc baví a nejvíc si užívám souboje na blízkou až střední vzdálenost. Je to i jeden z důvodů, proč miluji agresivní hru a ve hře se snažím tyto pozice vyhledávat. Samozřejmě, že na public serverech se tyto souboje vyhledávají mnohem lépe a snáze, na druhou stranu pak přijde obrovský turnaj, jako byl tento na Gamescomu, kde 90% hráčů hraje na pozici, vyčkávají na místě a tzv. kempí. Není se čemu divit, hra PUBG je momentálně nastavena tak, že lidi kteří hrají na pozici mají obrovskou výhodu – hlavně v módu třetí osoby. Pak ale přijde situace, kdy hrajete mód z prvního pohledu, hrajete na pozici a agresivní hráč vás dokáže překvapit. Stejně jako se podařilo mě ve finále číslo jedna, kdy jsem byl v situaci 2v1 a oba hráči hráli na pozici a já předvedl svoji agresivitu.
Na matchmakingu vyhledávám lokace, kam dopadá nejvíce lidí, mám rád rychlý kombat a být ihned od začátku v pressu. Jsem zastánce toho, že čím tvrdší tréning, tím lepší výsledek. Proto mě občas můžete vidět hrát i solo squady, což vás vystavuje situaci 1v4.
Spousta lidí hru PUBG hraje jinak, není žádná jednotná taktika, která je nejlepší. Někdo využívá zónu jako zadní krytí, někdo se zase snaží co nejrychleji dostat doprostřed zóny. Ani jedna z možností není špatná. Hra je hodně variabilní a proto svůj způsob hraní vždy přizpůsobuji tomu, co se zrovna naskytne.
Zbytek rozhovoru si můžete přečíst na PLAYzone.cz
Autor: Kara Dietiová