Jak vypadaly žebříčky 20 nejlepších hráčů CS:GO HLTV.org v letech 2013 až 2017?
Na začátku každého roku vydává nejznámější portál o CSku, HLTV.org, žebříček TOP 20 hráčů za uplynulou sezónu. Ten letošní se teprve rozjíždí, pojďme se tedy podívat na ty minulé.
Nejlepším hráčem roku 2013, což byl první rok, ve kterém už scénu ovládalo CS:GO, byl dle HLTV.org GeT_RiGhT, na místo druhé se pak dostal f0rest. Jediným hráčem v TOP 3 roku 2013, co nepochází ze Švédska, byl shox. Ve své krasojízdě pokračoval GeT_RiGhT i v roce 2014 a i v něm byl na druhém místě další Švéd, tentokrát flusha. TOP 3 potom uzavřel pashaBiceps.
V roce 2015 byl dle HLTV.org nejlepším hráčem opět Švéd – už jím ale nebyl GeT_RiGhT (který to dokonce nedotáhl ani do TOP 5), ale olofmeister. Za ním se pak umístil zatím jediný domácí zástupce v TOP 3 – GuardiaN. Poprvé se pak do nejlepší trojice podíval device.
V roce 2016 přišla éra SK Gaming (resp. Luminosity Gaming) a s ní také prvenství Coldzery. Druhé místo obsadil Fallen a na třetí se opět podíval device. Coldzera uhájil prvenství i v zatím posledním odhaleném žebříčku. Na druhé místo se pak dostal Niko a třetí patřilo opět Brazílii, tentokrát Ferovi.
Co se týče obecnějších statistik, jsou tu jen dva hráči, co zatím na seznamu dvaceti nejlepších hráčů CS:GO ani jednou nechyběli – prvním z nich je francouzský sniper kennyS a tím druhým další AWPer, slovenský GuardiaN. Čtyřikrát se na žebříček podívalo již o dost více hráčů – f0rest, flusha, Snax, device, GeT_RiGhT, shox, olofmeister a dupreeh. Třikrát (oba mezi lety 2013 a 2015) se do TOP 20 probojovali JW a NBK-.
Každý hráč, co se do žebříčku dostane, vybírá hráče, kteří to tam podle něj dotáhnou příští rok (v roce 2014 a 2015 se tato anketa nekonala) – úspěšné byly nakonec jen dva (resp. tři) tipy. Jedním z nich byl od markeloffa z roku 2013, který věřil byalimu (za rok 2014 bral místo třinácté), a druhý od flamieho a s1mpla, kteří v roce 2016 věřili Hobbitovi (v roce 2017 byl dle HLTV.org jedenáctým nejlepším hráčem).
A jaké predikce padly v anketě loni? Čtyři hráči věřili Twistzzovi, tři electronicovi a možná pro někoho překvapivě hned dva Frozenovi. Tak uvidíme, jestli se tyto tipy vyplní. Zajímavá je i statistika o věku jednotlivých oceněných – nejstarším byl Forest (v roce 2016 skončil ve věku 28 let na sedmém místě), nejmladším zase swag (v roce 2014 skončil ve věku 18 let na 18. místě).
Co se týče umístění v TOP 20 jednotlivých zemí, vede Švédsko (25 umístění za celou dobu existence ankety). V žebříčku se český hráč objevil jen jednou a to vloni oskar. Slovensko drží umístění pět (což je šestý největší počet) a všechny má na krku logicky GuardiaN.
Na í statistiky se můžete podívat také v této povedené infografice.