17. února 2017 16:36

Fraternitas ovládli první kvalifikaci ROG COOL Ligy!

První kvalifikace je za námi! Kdo se dostal do finále?

ROG COOL liga odstartovala prvním kvalifikačním turnajem, kterého se zúčastnilo 26 týmů a mezi účastníky jsme mohli najít i nejlepší domácí celky. Ve hře kromě postupu do hlavní části soutěže byla také peněžní bonifikace 1 500 Kč pro nejlepší hráčskou pětici.

Už od prvních kol mohli fanoušci League of Legends sledovat živý přenos Twitch kanálu CoolPrima s komentářem dvojice Michal "Bronko" Šembera, Marek "shadye" Hovanec. Zatímco si některé týmy užívaly na streamu svoji slávu, již v prvních kolech se vykrystalizovali největší favorité první kvalifikace, týmy Fraternitas, Inside Games a eXtatus.

Vzhledem k tomu, že do hlavní části postupují z každé kvalifikace dva týmy, semifinále bylo ze všeho nejpodstatnější. Překvapení turnaje PlayForEver bohužel narazilo, úřadující mistr ČR Fraternitas byl nad síly a ten se tak stal prvním finalistou. V rámci streamu byl vybrán našláplý semifinálový duel Inside Games vs. eXtatus. Sílu nové sestavy naplno ukázaly modro-bílé barvy iG a my jsme znali finálové složení, kde si to Inside Games a Fraternitas rozdali o 1 500 Kč.

Ve finále se však opět ukázala síla Bratrstva posíleného o Odstraňovače na topu a Vaskeda na pozici supporta. Best-of-three série na dva vítězné zápasy byla bohužel jednoznačná, Fraternitas si dokázali vždy vytvořit dostatečný náskok v early game, že ani v jedné hře nebyl nikdo, kdo by vítězství Fraternitas v prvním kvalifikačním turnaji mohlo zabránit.

Na záznamy všech vysílaných zápasů včetně velkého finále se můžete podívat již nyní na Prima PLAY. ROG COOL liga pokračuje příští čtvrtek, registrovat se můžete ZDE.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný