10. srpna 2020 15:16
Michael Pšenák

Power Rankings: Jak vidí komentátoři rozložení sil 1. Tipsport COOL ligy?

Už v pondělí večer startuje letní sezona 1. Tipsport COOL ligy a všichni fanoušci domácího CS:GO se tedy mají na co těšit. Ligové sestavy téměř všech týmů se razantně proměnily. Jak vidí sílu jednotlivých týmů tváře každotýdenního vysílání?

Své hlasy zaslalo celkem pět komentátorů: Lelek, Shadye, Bananides, Greener a Straty. Změn v sestavách bylo mezi jednotlivými splity opravdu dost a o to složitější bylo určovat sílu jednotlivých týmů v lize. V jednotlivých žebříčcích tedy i mezi komentátorskou pěticí byly velké rozdíly, ale první místo bylo vždy stejné. SINNERS na jaře dominovali na domácí scéně a postupně se ukazovali i v zahraničí, takže asi není divu, že jejich pozici jedničky na domácí scéně vnímají i CS:GO experti.

Konkrétně k týmu SINNERS se vyjádřil Ondřej „Lelek“ Kvarda:

Sinners budou chtít navázat na svoji krasojízdu z jara a přesto, že v poslední době na mezinárodní scéně párkrát klopýtli, věřím, že budou i teď největšími favority na výhru.

SINNERS zařadilo na první místo všech pět komentátorů,a byl to také jediný tým, u kterého se všichni z nich shodli. Velkou důvěru si ale za druhé místo z jara vysloužili i hráči CZC.eSuby. Sestava pod vedením trenéra benq1ho stále nechce dělat změny a zdá se, že to začíná pomalu přinášet ovoce. Modrá krev v létě nezahálela a na rozdíl od části týmů i přes pauzy nepřestali trénovat a díky třem výhrám v řadě se probojovali do čtvrtfinále Champions Division v rámci sedmé sezóny ESN League.

Od eSuby má vysoká očekávání také Tomáš „Greener“ Mikula:

Tým, na který se dá koukat, pro mě eSuba, která první split skončila velmi povedeně, kde finále nedala SINNERS vítězství vůbec lacino, a já jsem zvědavý, zda se i díky tomu jejich výkony ustálí a nebudou mít výkyvy ve výkonech, které jsme viděli v prvním splitu. Tehdy totiž dokázali v jednom kole uštědřit jedinou pořádku týmu Sinners a v další prohrát proti týmu, který před tím ani jednou nevyhrál. Liga bude ale nesmírně těžká, jelikož týmy jsou velmi vyrovnané a bude rozhodovat každý získaný bod. Myslím si, že napínavý konec základní části z prvního Splitu se v tom druhém zopakuje.

Na třetím místě power rankings se poměrně bezpečně umístili Sampi. Tým, který na jaře prošel řadou změn, nyní sází na poměrně hvězdnou skvadru a první úspěchy se již dostavují. Nedávno se d0diho svěřenci dokonce kvalifikovali do finále mezinárodního Red Bull Logitech G Cupu, ve kterém se rozdá 150 tisíc korun.

Šance Sampi zhodnotil také Jiří „Bananides“ Johanides:

„Sampi vypadají čistě na papíře velice silně, obzvláště po individuální stránce. O to více se mírně obávám, zdali zvládnou týmovou část hry a především přípravu. V sestavě mi chybí vyložený leader, jeden hráč vedle druhého jsou spíše fraggeři, tudíž jsem zvědavý, jak se s tím kouč Jozef ‚d0di Kiss popere, neboť tohle bude dle mého úsudku hodně stát právě na něm. Sampi, stejně jako spousta týmů, zatím nemá štěstí na ustálenou sestavu, nicméně pokud se této pětici podaří vytvořit stmelený celek, může to fungovat. Rozhodně bychom však tento tým měli vidět v playoff a prát se o ty nejvyšší příčky.

Na posledním místě figuruje tým eEriness MARVO, který může jen překvapit. Sestava s nováčky jako stinx, Desty či Valencio bude chtít překvapit a favorizované soupeře pořádně potrápit. Zápasy prvního kola začínají v pondělí 10. srpna od 18 hodin a vše bude možné sledovat na Twitch kanále PLAYzoneCZ.

Na čtvrtém místě se nachází obměněná sestava Dark Tigers, kteří na jaře skončili těsně na pátém místě. Je otázkou, jak moc bude fungovat například m0nnlich3r a BLUEE, ale do sestavy přišla nová silná jména znovu. Boj o play-off by mohl být extrémně vyrovnaný a právě od formy DTG se může mnohé odvíjet.

Páté místo získali pro sebe hráči Team Brute. Tento celek postavil novou sestavu na Fredim s Pepikem a v týmu zůstává také Crazyy. K Brute jsou na druhou stranu mnozí spíše skeptičtí, kvůli sloučení rolí AWP hráče a in-game-leadera, jelikož by obě tyto role měl plnit Fredi. Tohoto faktu se obával i Leckr v nedávném PLAYzone Podcastu.

Možná pro mnohé překvapivě skončilo až na sedmém místě složení celku Enterprise. Tým, jehož jádro na jaře postoupilo do play-off z druhého místa s Gunrunners, skončil v předsezonních power rankings těsně na 7. místě a bude se čekat, jak moc zasáhne tým absence Dytora, který byl v ve velké části zápasů hlavní postavou Gunrunners. System na druhou stranu patřil k nejlepším hráčům druhé ligy a svého předchůdce může klidně plnohodnotně nahradit.

O své obavy z výkonů týmu Enterprise se podělil Matěj „Straty“ Cihlář:

Enterprise po odchodu Dytora nedávám příliš velkou šanci uspět. Jsou týmem, který dokázal překvapit individuální hrou, ale po předchozím splitu si na ně konkurence dá pozor a zopakovat tyhle výkony bude dle mého názoru až příliš obtížné.

Na posledním místě figuruje tým eEriness MARVO, který může jen překvapit. Sestava s nováčky jako stinx, Desty či Valencio bude chtít překvapit a favorizované soupeře pořádně potrápit. Zápasy prvního kola začínají v pondělí 10. srpna od 18 hodin a vše bude možné sledovat na Twitch kanále PLAYzoneCZ.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný