Záporáci ve filmech nesmí mít kvůli neobvyklému pravidlu iPhony
Nakousnuté jablíčko přitahuje filmové správňáky.
Apple se objevuje v ohromném množství filmů a seriálů, ale už delší dobu se proslýchá, že má dost přísná pravidla, jak má být ukázán – vždy v pozitivním světle! To teď ve videorozhovoru pro magazín Vanity Fair potvrdil slavný režisér Rian Johnson, který je podepsaný pod filmy jako Star Wars: Poslední z Jediů, Looper nebo pod aktuálním detektivním hitem Na nože.
"Nevím, jestli bych to měl říct nebo ne. Nebojte, nejde o nic nevhodného, ale spíš proto, že se to obrátí proti mě v příštím filmu s hádankou, který teď píšu... Apple vám dovolí používat iPhony ve filmech, ale – a to je zásadní, když sledujete detektivní příběh – záporáci nemůžou používat iPhony," prozradil Johnson.
Není tajemstvím, že Apple má skutečně dost speciální pravidla, v jejichž obecném úvodu například stojí, že jeho produkty musí být zobrazeny "v tom nejlepším světle" a že například nesmí být zesměšňovány či kritizovány.
V průběhu let tak došlo k mnoha situacím, kdy lze ve filmu jednoduše rozeznat ty dobré a špatné. Klaďáci volají z iPhonů a používají Macy, zatímco záporáci spřádají své ďábelské plány pomocí počítačů s Windows a telefonů s Androidem. Až komických rozměrů to dosáhlo například v populárním seriálu 24 hodin.
Všiml si toho v minulosti i slavný filmový kritik Roger Ebert. Vysvětlil také, proč nemusí Apple na rozdíl od konkurence vydávat takové peníze za placený product placement. "Protože většina počítačů s Windows vypadá podobně, patří Apple s jasně rozpoznatelným designem a logem k jedněm z mála produktů, kteří mají značnou výhodu při výskytu před kamerou," napsal.
Sledujete v detektivkách, kdo používá iPhone a kdo Android?