24. března 2016 14:41

Žluté Prostřeno: 5 nejlepších epizod Simpsonových, ve kterých se adoruje jídlo

Animované jídlo, které vás donutí slintat!

Ve Springfieldu dobře vědí, jak si nacpat břicho. Ať už jde o pokrmy exotické, satirické anebo veskrze konzervativní, po našem výběru pěti “nejpotravinářštějších” dílů Simpsonových vyhládne i vám!

Fujtajbl

Z 11. řady z roku 2001 pochází první zářez, v němž jídlo hraje roli až na konci dílu. Po většinu stopáže totiž sledujeme Homera, jak zbaběle prchá před soubojem o svou čest. Aby si však na útěku vydělal na živobytí, s pomocí plutonia spojí tabák a rajčata, výsledkem čehož je návykově odpudivá rostlina “tomák”! Jenže ruku na srdce, kdyby někdo skutečně zkřížil obě plodiny, nejspíše byste si ji užívali taky. Vlastně ale, nač čekat? Skutečný “tomák” vznikl křížením už před 13 lety, takže přejeme dobrou, návykovou chuť!

Homerova mystická cesta

Skoro dvacet minut bizarního putování krajinou metafor a osobního poznávání z 8. řady vzniklo v důsledku Homerova pojídání šíleně pálivé guatemalské papričky! Její potenciální zásek do chuťových pohárků byl příliš rizikový i pro Homera, který si proto raději jazyk dopředu pokryl voskem. Ani to jej však neuchránilo od obskurních sluchových i obrazových projevů potraviny. Vzhledem k tomu, že se svého druhu zjevně jedná o legální halucinogen, nemůžeme říct, že bychom mu nezáviděli…

Speluji, jak nejrychleji dovedu

Chutná jako svoboda, vyrábí se přímým spalováním krav a vyvolává brutálnější návykovou reakci než heroin – právě takový je Krustyho hamburger Žebroun podle dílu Speluji, jak nejrychleji dovedu. Ačkoliv si scenáristé dali usilovnou práci, aby časově omezený burger označili tak trochu za zločin proti lidskosti (už jen kvůli tomu, že Krusty kvůli žebrounům vybil celou jednu hmyzí populaci), zároveň nejpozději pět minut po konci dílu musel na burger dostat chuť snad každý včetně veganů.

Jak Burns prodával elektrárnu

Z říše slaných pokrmů si před finále trochu odskočíme k tomu si osladit život! Ačkoliv Homer v epizodě 3. řady pouze snil a nekonzumoval, jeho trip do fantaskního čokoládového světa dodnes vyvolává v divácích spontánní cukrovku. Hopkání po pohádkových “německých” pláních a ukusování čokoládových semaforů, psů či koček je inspirováno animovaným kraťasem Somewhere in Dreamland z roku 1936, spíše než zájem o historii filmu však v divácích vzbuzuje spontánní blitzkriegy lednic.

Není ryba jako ryba

Zemřít po večeři je sice smutné, jak se ale říká – neměl by člověk na věčnost odejít při tom, co jej baví nejvíce? Právě takové rozporuplné poselství najdeme v klasickém díle 2. řady, kdy se Homer nabaží pokrmu z (při špatné přípravě jedovaté) japonské ryby fugu a domnívá se, že mu zbývá sotva den života. Existenciálně šmrncnutý díl dodnes patří mezi absolutní špice seriálu, krom navýšení prodejů audioverzí Bible však rovněž pro prodej fugu udělal víc než sebelepší tradiční reklama!

Simpsonovi se na COOLu představují každý podvečer!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Zábavný / Esport / Publicistický