26. července 2019 05:51

Proč zůstal Raj na konci Teorie velkého třesku single?

Za všechno může vlastně málo epizod!

Navzdory všem nejrůznějším vtipům a zápletkám lze v Teorii velkého třesku vystopovat jeden největší leitmotiv, který se jako červená nit táhne celým serošem – nalezení druhé polovičky. Nejprve je to Leonard, když se snaží sbalit Penny, poté pešek padne na Wolowitze, a nakonec i na Sheldona. Pokud jste viděli finále (a pokud ne, proč to tu vlastně čtete?!), jistě víte, že jedině Raj na konci 12. řady stále existuje sám. Proč v jeho případě scenáristé udělali výjimku?

Vzhledem k Sheldonově nátuře je to paradoxní, ale právě Raj měl z celého klučičího kvarteta největší problém se družit se ženami. V průběhu seriálu se sice otrkal (což je dobře, jinak by z něj už nejspíše byl Koholik, Al Koholik), ale partnerky se u něj měnily s relativně vysokou frekvencí.

V poslední řadě to dlouho vypadalo, že Raj skončí s Anu. Dokonce zvažoval, že se s ní odstěhuje do Londýna, a kdo si pamatuje finále Přátel, nemohl si při tom nevzpomenout na tehdejší podobnou situaci. No jasně, v poslední díle se Raj někam vydá a může z toho být spin-off!

Jenže pak se Raj s Anu rozejde. V posledním dvoudíle tak skončí sám, ačkoliv tedy po boku Sarah Michelle Gellar. Což taky není špatné. Za celou otočkou o 180° ale nestojí snaha vyvarovat se podobnosti s postavou Joeyho z Přátel. Namísto toho... je důvod scenáristů vlastně daleko romantičtější.

"Vztah mezi Anu a Rajem nás hodně bavil," řekl k zápletce producent Steve Hollard, "Ale přestože si oba byli blízcí, nebyli pro sebe ti praví, a my jsme chtěli, aby Raj skončil s tou pravdou." Inu, a tak Raj neskončil s žádnou.

Jak Hollard dodal, autoři nechali možnost dalšího vztahu s Anu otevřenou, takže by se k sobě v (neexistující) 13. sérii možná nějak vrátili. Dílem nicméně za Rajův staromládenecký konec může uzavření seriálu – scenáristé zkrátka necítili, že by finiš Raje s Anu byl to pravé ořechové, a zároveň už neměli dost prostoru, aby vše zakončili přirozeněji s někým jiným. Rajovi fanoušci tak musí doufat, že se ještě dočkáme nějakého pokračování. Třeba v hypotetických knižních/komiksových/herních pokračováních Teorie velkého třesku!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný