19. února 2016 14:26

Arnold v latexu a Slyova sexuální helma: 5 filmů, jejichž vize budoucnosti naprosto selhala!

Budoucnost, jaká nás nečeká!

Na COOL se vrátila Futurama, což je ideální příležitost porochnit se trochu v jiných futuristických vizích! Každý má totiž dost barvité fantazie budoucnosti, realita má však zjevně velký problém bezbřehé vize filmařů naplnit. Mrkněte na šest filmů, které se na místo "do černého" ve svých předpovědích trefily do podlahy.

The Running Man, rok 2017

Ačkoliv mnozí škarohlídi tvrdí, že se buducnosti předpovězené v Running Manovi dočkáváme s každou další reality show, dovolíme si odporovat. Jasně, ujetých soutěží je celá řada. Ale jen málokdy v nich jde o život – příznakem rozdílu filmu od reality je existující korejský pořad Running Man (2010), v němž se ale namísto novodobých gladiátorů spolu na poli humoru utkávají tanečníci, pěvci, herci a další komici. Realita totiž nuda je...

Blade Runner, rok 2019

Podmanivá, deštěm nasáklá budoucnost filmu z roku 1982 přímo křičí jinakostí: světem se prohánějí roboti vypadající k nerozeznání od lidí, města jsou plná megamrakodrapů a lidstvo kolonizuje galaxii (a, můžeme-li věřit knižní předloze, proběhla taky atomová válka). Netřeba asi dodávat, že bychom se museli opravdu hodně snažit, abychom za čtyři roky kolektivně překovali realitu do kulis, v nichž se Harrison Ford nahání s Rutgerem Hauerem. Vlastně už je stejně pozdě – právě Hauerův vůdce Replikantů se totiž podle dat ve filmu narodil kdesi mimo Zemi 8. ledna 2016.

Demolition Man, 2032

Ačkoliv se Demolition Man odehrává až za dalekých 16 let, jeho filmová historie se od naší nudné reality odchýlila vcelku dávno. Celá zdejší obroda Los Angeles a San Diega do utopické noční můry totiž podle filmu vyvěrá z ničivého zemětřesení z roku 2010. Kde není destrukce, nebude ani regenerace. Už v 90. letech navíc zdejší filmová realita disponovala kryogenním vězením! V jedné věci se však filmaři zřejmě nemýlili – virtuální sex s helmou je prý něco fenomenálního. Tedy alespoň podle těch, kteří si ho v posledním roce zkusili „naživo“…

Johnny Mnemonic, rok 2021

Na první pohled je kyberpunkový thriller (a jeden z nejhorších drahých filmů historie) Johnny Mnemonic nemlich stejným případem jako Blade Runner. I tady technologie zestárla dávno před domnělou budoucností. Příkladem za všechny budiž skutečnost, že titulní paměťový agent Johnny (Keanu Reeves), který se ve světě megakorporací, virtuálního internetu a pandemie živí přenášením dat ve vlastním mozku, unese pro ostatní postavy neuvěřitelnou sumu 320 GB. Ještě komičtější je futuristická vize Internetu, v němž veškerá komunikace probíhá skrze virtuální realitu. Film však vznikl až v roce 1995, kdy internet už dávno existoval, scenáristy proto absurdita premisy mohla napadnout

Návrat do budoucnosti 2, rok 2015

Ne každá vadná předpověď je ale nutně pozitivní zpráva. Věčný evergreen pomýlených předpovědí, to je klasika jménem Návrat do budoucnosti 2! Všichni si jistě dobře pamatují loňské říjnové haló, kdy jsme společně propluli dnem, kdy se Marty ocitl ve futuristické Americe – a společně jsme si při tom poplakali nad absencí létajících aut, hoverboardů, hologramů a samozavazovacích bot.

Bonusová zmínka – 2001: Vesmírná odysea, rok 2001

Proč? Protože nás pořád štve, že nemůžeme letět na dovolenou na Měsíc!

Futurama běží na COOLu každý všední den v 15.55!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Zábavný / Publicistický