5 věcí, které vaše tělo nedokáže, ale filmy tvrdí opak! Kolik skutečně přežijete zásahů z pistole?
Filmy nemusí být realistické, jen by neměly být směšné...
Filmy jsou filmy a nelze se na ně zlobit, že nevykreslují svět na základě pravidel, kterými se musíme obyčejně řídit. Někdy jsou ale přestřelené představy filmařů skutečně k smíchu a realitu překračují mnohonásobně. Pojďte se spolu s námi podívat, jak to je se vším tím pitím, střelbou a těhotenstvím v hollywoodských filmech a seriálech.
1) ALKOHOL
Podle Unvierzity Washington se 55kilová žena vystavuje riziku otrávení alkoholem po vypití 9 panáků tvrdého alkoholu v časovém rozmezí 3 hodin. To je fakt, se kterým nelze příliš hnout, samozřejmě závisí na genetice a funkci vnitřních orgánů odbourávat alkohol. Jak je tedy možné, že v Dobyvatelích ztracené archy vypije Marion 12 panáků za šest minut a ještě dokáže odejít? Byla by několikrát mrtvá, což by nedávalo smysl v celém příběhu, ale přírodu obejít nelze…
2) BOLEST
Zatímco alkohol ještě můžeme považovat za neškodný úlet, s bolestí nakládají filmy takřka bez respektu. Umíte si představit, že by John McClane ze Smrtonosné pasti skončil svoji trestnou výpravu v koupelně, kde si vytrhává ze zakrvácených nohou kousky skla? Pokud by našel odvahu, střepy by určitě z nohou vytrhal, ale pak? Pak by se, chudák, asi měsíc na nohy nepostavil. A co třeba Arnold Schwarzenegger a všechny ty střely, která pochytala jeho olbřímí ramena? Víte, kolik je kolem ramene kostí, svalů a šlach? V tom nejlepším případě by prostě nemohl hýbat rukou (a rozhodně by za ni nedokázal viset na vrtulníku), v tom horším případě by byla zasažena tepna a do najíždějících titulků by Arnoldova smrt po 30 minutách ukončila celý film.
3) ZTRÁTA KRVE
S bolestí, kterou akční hrdinové přehlížejí, se pojí i ztráta krve. Člověk jí má přibližně 5 litrů a už při ztrátě půl litru se lidem zpravidla začíná trochu motat hlava. Jak si tedy chceme vysvětlit například scénu ze Živých mrtvých, kdy bratr Daryla Merle sáhne po pilce na železo, aby si uřezal vlastní ruku v poutech a prchl ze střechy zombíky obklíčeného domu? Dáme-li stranou bolest, kterou by musel při řezání tkání a kostí přetrpět, cákala by mu krev z obnažených tepen jak z vodotrysku. Takže milá AMC – MERLE TAM UMŘEL!
4) TĚHOTENSTVÍ A POROD
Jak ve filmu poznáte, že je ženská hrdinka těhotná? Pravděpodobně bude jíst ve tři hodiny ráno zmrzlinu, bude brečet kvůli každé prkotině a samozřejmě jí ráno bude špatně. Je to kombinace faktorů, která ale podle vědců nastává jen přibližně u třetiny žen s tím, že zbytek zažívá tyto stavy průběžně a ne tak intenzivně. Ve filmech ale nevidíme takřka nic jiného a nedej bože, dojde-li na porod! Když ženě „praskne voda“, trvá to do vlastního porodu několik hodin, ve filmech je to ale signál, že do půlhodiny bude dítě na světě. Rodící žena se pak ve filmech mění na rozběsněnou a hormonálně nestabilní bestii, která je schopná v půlce porodu strhnout svého životního partnera za vlasy a řvát na něj, že ZA VŠECHNO MŮŽE ON!!!!! A ještě donedávna takové ženy rodily přibližně půlroční, růžové a zářivě čistá miminka, přesně jako ve skutečnosti!
5) ZVRACENÍ
Poslední věc je, pravda, trochu nechutná, ale musí to být. Vypadá to totiž, že nikdo z Hollywoodu ještě nikdy pořádně nezvracel. Když už na takovou scénu musí dojít, je v drtivé většině případů pitoreskně přestřelená a náležitě projektilová. Nehledě na to, že zvratky vycházejí z úst postiženého v množství větším než velkém…