18. dubna 2016 14:42

5 fiktivních filmů ze Simpsonových, které chceme okamžitě vidět!

McBaine byl jenom špička ledovce.

Možná, že se Simpsonovi proslavili výskytem celé řady herců a celebrit, jejich parodie na kinematografii a Hollywood však rozhodně nekončí u nich! Matt Groening a jeho povedená partička si naopak za čtvrtstoletí Simpsonů vymysleli pěknou řádku fiktivních snímků. Jedním z nich byl třebas akční biják McBaine, jejž tvůrci Simpsonů poschovávali na části do seriálu a umožnili tak fanouškům, aby si plný čtyřminutový sestřih McBaina sami vytvořili! I u pěti dalších filmů by ale byla vyložená škoda, kdyby zůstaly jen v krátké, kreslené podobě!

Pukahontas

Má duši básníka, leč játra chasníka! Pro Springfieldský filmový festival vznikla celá řada bijáků stojících za pozornost, černobílý trhák Pukahontas od Barneyho jim ale všem vzal vítr z plachet. Biják představoval Barneyho alkohobby v tragikomickém světle a těžko rozporovat, že něco jako Requiem za sen z hospodského prostředí by mohlo mít grády i v delší verzi! Kraťas se objevil v 18. díle 6. řady s názvem Zrodila se hvězda.

Hitler Doesn't Live Here Anymore

Troy McClure stihl sesmolit celou řádku fiktivních bijáků, jenom málo z nich ale jitří pozornost stejně jako Hitler už tady nebydlí. Pravda, v Simpsonových nejde o film, nýbrž o muzikál z Broadwaye, divadlo a film k sobě však mají notně blízko. Název je navíc parodií odkazující k Scorseseho komediálnímu drama Alice Doesn't Live Here Anymore z roku 1974 – můžeme se tedy jen dohadovat, že v Troyově verzi patří titulní postava vdovy Alice toužící po lásce... právě genocidnímu vůdci Třetí říše.

Scratchtasia

Taktéž Scratchtasia odkazuje k jinému populárnímu dílku, disneyovskému muzikálu Fantasia. Ten patří mezi oblíbené filmy Matta Groenina – dokonce tak moc, že jednou chtěl v jeho tripovém stylu natočit i celovečerní verzi Simpsonových. Musíme ale přiznat, že erupce kreativity by asi byly zábavnější ve verzi pro vražednou dvojku Itchyho a Scratchyho. Minimálně proto, že by je doplňovaly erupce krve – v podstatě by šlo o cosi jako Happy Tree Friends, avšak v ladně baletním provedení!

Give My Remains to Broadway

Další příspěvek Troye McClura vůči Broadwayi, ale opět název, který jitří představivost – Dejte mé ostatky Broadwayi (v češtině nešikovně přeloženo jako Dej mi zbytky na Broadway). Původní vtípek tvůrců Simpsonů odkazuje k songu Give My Regards to Broadway z muzikálu Little Johnny Jones z roku 1904. Ten vyprávěl o patriotickém amerického žokeji, jenž se v Anglii ocitne uprostřed ohyzdné konspirace, ale nakonec vše skončí malinově vesele. Pokud by ovšem story finišovala odesíláním lidských ostatků do divadla, sázíme naši dobrou pověst, že by výsledek byl koukatelnější!

Radioactive Man

Ve věku všemožných i nemožných komiksových adaptací je velkou otázkou, proč se svého místa na slunci nedočkal i Radiaktivní muž! V simpsonovské realitě měl celovečerák vzniknout s Rainierem “Jsem vlastně Arnold” Wolfcastlem v hlavní roli. Avšak i v reálu už přes dvě dekády vychází komiks Radioactive Man – zbývá tak jen sepsat dle něj scénář, přesvědčit Schwarzeneggera k další komiksové roli a vést se na vlně adaptací!

Simpsonovi jsou na Prima COOL k dispozici každý podvečer!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný