Zranění kosí elitní počítačové hráče stejně jako Messiho nebo Ronalda! Co je nejvíc trápí?
Tak tu máme další důkaz toho, že elektronické sporty si nezadají s těmi „klasickými“ sporty jako je fotbal nebo hokej. Mezi profesionálními e-sports hráči se totiž začínají množit zranění stejně jako ve fotbale.
V průběhu dubna postihla dva špičkové hráče Counter-Striku, slovenského špílmachra Ladislava „GuardiaN“ Kovácse hájícího barvy ukrajinského celku Natus Vincere a Švéda Olofa „olofmeister“ Kajbjera hrajícího za švédský tým fnatic, nepříjemná zranění zápěstí, která si u obou vyžádala či vyžádají herní pauzu.
GuardiaN se navzdory zraněnému zápěstí ještě zapojil do bojů v americkém turnaji MLG v Columbusu, kde pomohl svému týmu k zisku druhého místa (musel přitom hrát se 4x vyšší sensitivitou myši, než je běžně zvyklý, jelikož bolavé zápěstí mu nižší citlivost zkrátka nepovolilo). Poté se však jeho stav zhoršil natolik, že to vypadalo, že GuardiaN nepomůže svému týmu na dalším velkém turnaji DreamHack ve švédském Malmo. Slovenský reprezentant se však dal zázračně do kupy a ve Švédsku nakonec nastoupil.
To zranění jednoho z klíčových hráčů fnatic, olofmeistera, se zdá být vážnější. Dle slov týmového trenéra měl Olof problémy s rukou již delší dobu, přičemž bolest se stupňovala, až se začátkem dubna stala nesnesitelnou. Olofmeister tak byl nucen nastoupit pauzu, během které bude doufat, že se jeho zápěstí podaří zahojit natolik, aby se mohl vrátit zpět k profesionálnímu hraní.
Fnatic zároveň oznámili, že jeho místo v týmu, až do jeho návratu obsadí Niclas „PlesseN" Plessen, talentovaný švédský hráč, který se hraní Counter-Striku věnuje nepřetržitě prakticky od devíti let věku.
Sami tak můžete vidět, že elektronické sporty kladou na zdraví hráčů takřka stejné nároky jako jiné sporty. Přitom absence klíčových hráčů jako je GuardiaN nebo olofmeistera je pro jejich týmy stejná pohroma, jako když pro zranění chybí Barceloně Messi nebo Realu Madrid Ronaldo. Budeme proto zvědaví, jestli špičkové herní týmy do budoucna zavedou určitá opatření, např. že budou mít stabilně „na lavičce“ některého z hráčů připraveného za zraněného spoluhráče nastoupit.
Co si myslíte o zranění profesionálních hráčů počítačových her vy? Jsou tyhle bolístky srovnatelné s jinými sporty? Dejte nám vědět svůj názor v komentářích!
Stanislav Mikeš eSuba.eu