24. července 2017 17:40

Srpnová Pevnost vás vezme do fantastických světů

Jste připraveni na Temnou věž?

Temná věž. Opus magnum krále (nejen) hororu Stephena Kinga konečně dorazil na plátna kin. Takže jsme se museli, prostě museli pořádně podívat na vše, co je pro příběh pistolníka, muže v černém a světa, který se hnul, příznačné a důležité – a to napříč knihami, filmem i komiksy. U neobvykle geniálních děl jsme se ale zdrželi i ve Fokusu, protože co? Protože Twin Peaks. Nová řada i skvělá doplňková kniha. Pro odreagování jsme poklábosili s Marinou Sirtis aka poradkyní Troi ze Star Treku. A přihodili plnou nůši seriálových i filmových novinek i recenzí, třeba na mazlíčka Luca Bessona – nejdražší evropský film Valerian a město tisíce planet.

A jdeme číst. Jana Rečková vás pozve v temné fantasy do Labyrintu u Mrtvého ženicha, oslavíme dvacet let s Harrym Potterem a mrkneme se, co dělala drsná Mercy Thompson v Praze a jak si poradila se zdejšími vlkodlaky. A nesmíme zapomenout na nádherně ilustrovanou knihu od samotného George R. R. Martina, kde navštívíme sídlo červa. Jo a slovutné a legendárně kultovní Kladivo na čaroděje jde do finále své první sezony, takže u toho nesmíme chybět.

Pro fanoušky komiksů jsme připravili zase dvě stránky recenzí a ohlédnutí za supr stripy... a pro všechny je tu ohlédnutí za festivalem animovaného filmu v Třeboni. Ostatně festivaly... je libo report z Festivalu fantazie, největší akce pro fanoušky u nás? Není problém. Nebo z Euroconu? Taky máme. Podobně jako náš hrdina Matracman jsme totiž plně vybavení a připravení postavit se nudě kdykoliv a kdekoliv. Takže ano, nechybí ani to nejzajímavější z YouTube, videoher a deskovek.

Pokud se chcete na chvilku v klidu odstřihnout od světa, doporučujeme naše povídky (přesně tak akční, jak je máte rádi), výlet s Lucií Lukačovičovou do čínských pekel a s Mílou Lincem do časů, kdy jižní Francií táhla vojska upalující kacíře i dobré křesťany, protože „Bůh ty své pozná, když my ne“. No a samozřejmě máme vše podstatné i z Prima COOL, takže my jsme taky cool a ať se svět pohne sebevíc a muž v černém prchne, jak chce daleko, naše Pevnost je ve fantastice jistota!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný