18. prosince 2017 12:54
Gabriela Gabrielová

Staronoví Producenti vás určitě nezklamou

Producenti - upoutávka

Chytlavé písničky, parádní choreografie, vtipný scénář a herci, kteří se do svých rolí opravdu položili. Pokud přistoupíte na míru ujetosti, Producenty si zamilujete, i když normálně muzikálům příliš nehovíte. Koukejte se ve středu od 20.00 na Prima MAX!

Tenhle půvabný, pestrobarevný snímek si vás získá především svými tanečními výstupy a atmosférou, jež vás přenese do doby klasických muzikálů. Matthew Broderick je senzační a skvěle zahrané jsou i mnohé vedlejší postavy, kterým kraluje fašistický Will Ferrell a homosexuální Gary Beach (mimochodem původní film byl v Německu v roce 1968 nějakou dobu zakázán kvůli písni „Springtime for Hitler).

Renomovaný filmař Mel Brooks zpracoval po třiceti letech svůj úspěšný filmový debut Producenti (z roku 1968) do podoby divadelního muzikálu. Ten byl v roce 2001 uveden na Broadwayi a získal neuvěřitelných dvanáct cen Tony! Bylo jen otázkou času, kdy vznikne filmová verze, a nemuseli jsme na ni čekat dlouho.

Čtyři roky po premiéře divadelního muzikálu se Producenti dostali i na televizní obrazovky. Režie se ujala Susan Stroman, choreografka a režisérka zmíněné muzikálové inscenace, jež tvoří i základ filmu - včetně herecké účasti Nathana Lanea a Matthewa Brodericka v hlavních rolích. Příběh prohnaného producenta Maxe Bialystocka a nesmělého účetního Lea Blooma se odehrává v New Yorku roku 1959. Max kdysi býval králem Broadwaye, ale teď sklízí jeden neúspěch za druhým. Jak z toho ven? Leo přichází s geniálním nápadem, jak zpronevěřit ve svůj prospěch velké množství peněz. Jediné, co musí udělat, je získat sponzory a nalákat je k investici do hry s vysokým rozpočtem. Pak, za zlomek částky vyprodukovat laciný broadwayský propadák a následně shrábnout rozdíl a zmizet do Ria (protože žádný z investorů nebude předpokládat, že se mu investice vrátí). A tak začnou společně hledat tu nejhorší hru, najmou nejmizernějšího režiséra i herce a do hlavní ženské role obsadí švédskou sexbombu Ullu (Uma Thurman), kterou nikdo nezná. Tahle hra je úplně jasně odsouzena k neúspěchu. Nebo… není?

Možná jste netušili, že…

  • Navzdory zkušenosti s Pulp Fiction zastupovala Umu Thurman v mnoha tanečních scénách tanečnice Angie Schworer, která ztvárnila Ullu v představení na Broadwayi.
  • Mnozí komparzisté nejsou herci, ale lidé, kteří přispěli na charitu a dostali za to šanci se natáčení zúčastnit.
  • Snímek byl nominován na Zlaté Glóby v celkem čtyřech kategoriích. Nejlepší film v kategorii muzikál nebo komedie, nejlepší herec v hlavní a vedlejší roli a nejlepší originální píseň. Žádnou nominaci ale bohužel v ocenění neproměnil.

Režie: Susan Stroman Scénář: Mel Brooks, Thomas Meehan Kamera: John Bailey, Charles Minsky Hudba: Glen Kelly Hrají: Nathan Lane, Matthew Broderick, Uma Thurman, Will Ferrell, Roger Bart, Eileen Essell, Michael McKean, David Huddleston, Debra Monk, Andrea Martin, Jon Lovit Rok uvedení: 2005

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný