Sherlock Holmes rozehraje Velkou hru ve středu večer
Sherlock: Velká hra - upoutávka
Na scénu opět vstupuje senzační Cumberbatch následován svým věrným „doktorem“ a tentokrát i extrémně vykutáleným, maniakálním zlosynem. Hrát si budeme ve středu ve 20.00 na Prima MAX!
Sherlock Holmes si zoufá. Již dlouho nenarazil na případ hodný jeho intelektu a jestli něco opravdu z duše nenávidí, je to nečinnost kriminálních živlů, která jej uvrhává do hlubin stále nesnesitelnější nudy. Netuší, že již brzo stane před dosud největší výzvou svého života.
Baker Street otřese výbuch a šílený útočník hrozí dalšími pumovými útoky, pokud Sherlock nedokáže ve stanoveném časovém limitu vyřešit hádanky, které mu předkládá. Zvrácená hra začíná a tentokrát je to velmi osobní.
Záběry z filmu Sherlock Holmes: Velká hra Zdroj: BBC WORLDWIDE
Závěrečný díl první minisérie britské televizní stanice BBC o Sherlockovi a jeho příteli Watsonovi hodnotí mnozí ještě ve větších superlativech než díl první, který jsme odvysílali v půlce června (Studie v růžové). Cumberbatchovi, který jako by se pro roli Sherlocka narodil, zdatně sekunduje nádherně šílený profesor Moriarty ztvárněný bezkonkurenčním Andrew Scottem.
Záběry z filmu Sherlock Holmes: Velká hra Zdroj: BBC WORLDWIDE
Holmes s Watsonem tentokrát hrají o čas a o životy a jejich mozky si za celou dobu prakticky nevydechnou (stejně jako my diváci). Skvěle vymyšlený je útok na Sherlockovu sociální neschopnost v samém závěru, stejně jako vlastně celé rozuzlení, nad kterým až zůstává rozum stát.
Všimněte si...
- Když v úvodní scéně přichází John k lednici a otvírá ji, můžete si v pozadí nalevo mezi ostatními Sherlockovými vědeckými proprietami povšimnout bílé lebky. Když Watson dveře lednice zavře poté, co v ní objeví sťatou hlavu, lebka najednou chybí. V záběru, kdy vychází z kuchyně, je ovšem lebka opět na svém místě.
- V jedné scéně střílí Sherlock proti zdi a rukou pak roztrhne tapetu v místě, kam se kulky vryly. V záběru, který následuje, si však můžeme všimnout, že je tapeta stále neporušená.
- Vypravěč v planetáriu uvádí, že Země by se vešla do Jupiteru jedenáctkrát. To ale není pravda. Jupiter má 11x větší obvod než Země, ale co se objemu týče, naši planetku bychom tam vměstnali třináctsetkrát.
- V souvislosti s případem Connie Prince proběhne v televizi zpráva o smrti Královny proměn, která skonala ve věku 48 let. Detektive Lestrade však později uvádí, že jí bylo 54. Connie tedy zřejmě televizi o svém věku lhala.