Krade sochu za milion dolarů a přitom se stihne zamilovat
Jak ukrást Venuši - upoutávka
Kdo viděl romantickou komedii Prázdniny v Římě s půvabnou herečkou Audrey Hepburn a Gregory Peckem, ten jistě zbožňuje i stále svěží filmeček Jak ukrást Venuši z roku 1966 o jedné legendární krádeži. I v tomto filmu září nádherná Audrey a po jejím boku neméně slavný a velmi koukatelný Peter O´Toole.
Rozkošná Nicole je dcerou sběratele umění Charlese Bonneta, který se uvolil půjčit na výstavu do pařížského muzea nesmírně vzácné dílo – Venuši od sochaře Celliniho. Ale protože Bonnet není jen sběratel, ale také geniální padělatel uměleckých předmětů, mohl by se lehce dostat do problémů. Ta socha Venuše, kterou zapůjčil do muzea je totiž také padělaná. Ale to ví jen Charles Bonnet a jeho dcera Nicole.
Jak ukrást Venuši 1
A protože skutečná Celliniho Venuše by měla cenu milion dolarů, rozhodne se muzeum nechat sošku pojistit. Jenže ouha, než jakákoli pojišťovna něco pojistí, pořádně si to nechá prozkoumat. A takový znalecký posudek by odhalil, že tato soška je padělek a Charlese Bonneta by to zruinovalo. Proto se jeho dcera Nicole rozhodne z muzea sochu prostě ukrást. Na pomoc si vezme Simona Dermotta. Chlapíka, kterého načapala, jak se potuluje v jejich domě. A protože si myslí, že se jedná o zloděje, navrhne Nicole Simonovi, ať sošku uloupí spolu. Dokážou překonat moderní elektrický hlídací systém?
Jak ukrást Venuši 4
Prozradíme jen, že vztah Simona Dermotta a Nicole Bonnetové nezůstane jen chladným pracovním vztahem. A také, že Simon Dermott není úplně tím, kým se zdál. Na zbytek filmu se mrkněte sami!
Legendární romantický film o zločinu v uměleckém světě Jak ukrást Venuši si nenechte ujít v pátek ve 20.15 hod na Prima MAX!
Jak ukrást Venuši 3
Těšte se na:
- Neodolatelnou atmosféru Paříže
- Fungující chemii mezi Audrey Hepburn a Peterem O´Toolem
- Super výpravu, dokonalé šaty
- Skvělou zábavu, slušnou dávku humoru
- Romantiku
Víte že:
- Režisérem filmu Jak ukrást Venuši (How to Steel a Milion) se stal Wiliam Wyler, který v roce 1953 natočil superpopulární Prázdniny v Římě. Původně počítal i do „Venuše“ s Gregory Peckem, z toho ale nakonec sešlo.
- Během natáčení se samozřejmě objevily dohady o tom, že mezi Audrey Hepburn a Peterem O´Toolem vznikl milostný románek. Ale spíš to bylo zbožné přání fanoušků filmu, kde to vypadá na lásku jako trám. Rozhodně se prý z nich však stali výborní přátelé.
- Protože dvorním návrhářem šatů a kostýmů Audrey Hepburn se stal Hubert de Givenchy, herečka si vymínila, že ji bude „oblékat“ i v tomto filmu. K radosti nás všech, protože ani po padesáti letech hereččiny outfity nezestárly a jsou prostě dokonalé.
- Peter O´Toole ale na tuto Givenchy posedlost udělá narážku ve scéně, kdy se postava Nicole převlékne za uklízečku. „Tak a je to, aspoň si Givenchy jeden večer odfrkne,“ řekne O´Tooleova postava.
- Ve filmu se kromě herců v hlavních rolích objeví také několik vedlejších postav, které film „Jak ukrást Venuši“ jaksepatří okoření. Jednou z nich je anglický herec Hugh Griffith, mimo jiné držitel Oskara za vedlejší roli v americkém velkofilmu Ben Hur. Ve „Venuši“ si zahrál geniálního padělatele a sběratele umění Charlese Bonneta.
- Zlí jazykové tvrdí, že Hugh Griffith byl tak excentrický umělec, že byl vyloučen z propagování snímku pro opakované nevhodné chování. Jednou prý dokonce běhal nahý po hotelu a na intimní partie si přivázal hotelovou cedulku na dveře „Do not disturb!“ (česky nerušit). Jen s tím rozdílem, že začmáral slůvko Not, takže vzniklo „Do disturb! (česky rušit)
- Dalšími důležitými spoluhráči Audrey Hepburn a Petera O´Toolea byli Eli Wallach jako bláznivý milionář David Leland toužící po těch nejvzácnějších uměleckých dílech, a to i za cenu, že budou kradené. A v neposlední řadě Charles Boyer v roli obchodníka s uměleckými předměty De Solnay.
- Scéna v malinkém kumbálku na čisticí prostředky pod schody v muzeu, kde se tísní Audrey Hepburn s Peter O´Toolem, se točila celých 11 dní. Herečka to přiznala v rozhovoru pro biografickou knížku, kterou o ní napsal autor Barry Paris.
(tek)