10. října 2020 06:00
redakce Prima Living

Kosmetička a zvíře: Nejpopulárnější chůva a kníratý James Bond v romantice s českými kořeny

Je to předvídatelné, ale milé a sympatické herecké obsazení – speciálně temperament Fran Drescher vám nedovolí tuhle záležitost zavrhnout. Oscarovou komedii nečekejte, ale jako odpočinková podívaná na večer je to ideální volba!

V pondělí od 20.00 na Prima MAX si připomenete oblíbený seriál Chůva k pohledání. Sympaťačka Fran Nine se náhodou přichomýtne do domu bohatého vdovce Maxxwella Sheffielda, který zrovna shání chůvu pro své tři děti. V komedii Kosmetička a zvíře si Fran Drescher střihla nachlup stejnou roli, jen tentokrát se její postava nejmenuje Fran, nýbrž Joy a jejím mužským protějškem není sympatický vdovec, ale diktátor východoevropské zemičky s obrovským knírem.

Joy je živelná, chytrá a půvabná mladá dáma, která se živí jako kosmetička a sní o tom, že svými výjimečnými schopnostmi jednou ohromí celý New York. Zatím se jí ale smůla lepí na paty a posledním důkazem toho je požár ve škole, kde vedla večerní kurzy krásy. Ještě než plameny stačily spolknout kabinet s laboratorními zvířaty, stihla však duchapřítomná Joy tvory ze školy vynést a tento hrdinský čin nezůstal bez povšimnutí médií.

Shodou okolností je právě v té době v New Yorku i vyslanec jistého evropského panovníka, který má za úkol najít v Americe domácí učitelku pro panovníkovy děti. Joy mylně považuje za pedagožku a rozhodne se ji pro danou pozici najmout. A Joy, přesvědčená, že je najímána na vedení kosmetického kurzu, nabídku přijímá.

Jak tohle asi dopadne?

Co jste možná o filmu Kosmetička a zvíře netušili…

  • Některé scény komedie se natáčely i v Čechách, konkrétně na hradě Sychrov či v Chrastavě. Pozorný divák si jistě všimne i českých reálií doby minulé v podobě snímků bývalých československých prezidentů: Gottwalda, Husáka, Zápotockého a Novotného. Při podepisování důležitých dokumentů krutovládcem Slovetzie je zase poznat, že tyto dokumenty jsou psané česky, a při první společné snídani v zámku leží Timothymu Daltonovi na stole české noviny Právo.
  • Pokud vás to snad hned netrklo, název této komedie – Kosmetička a zvíře – má být parodií názvu známé pohádky Kráska a zvíře. Nic víc v tom nehledejte. Nutno ovšem dodat, že v původním znění se tento slovní vtípek povedl krapet lépe. The Beautician and the Beast (Kosmetička a zvíře) má ke svému předobrazu The Beauty and The Beast (Kráska a zvíře) přece jen o dost blíž, než jak je tomu v českém překladu. Škoda.
  • Pokud si někdy pouštíte filmy či seriály v originálním znění, znáte možná představitelku hlavní role Fran Drescher více z rolí, kterým propůjčila hlas. Dabovala například postavu v Simpsonových, v Pasti na žraloka či ve všech třech pokračováních animáku Hotel Transylvánie.

Romantickou komedii Kosmetička a zvíře uvidíte v pondělí od 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný