7. června 2021 16:58

Cyberpunk 2077 byl jeho vlastním vývojářům pro smích, přesto ho vydali. Co ukazuje nově uniklé video?

Pravost videa potvrdilo několik zdrojů.

Cyberpunk 2077 se stal obětí vlastních ambicí i nedočkavosti fanoušků a investorů. Uniklé video od jeho testerů totiž ukazuje, že hra měla původně vyjít až v roce 2022 a sami vývojáři ze studia CD Projekt si zřejmě byli vědomi, že hra potřebuje ještě dlouhý čas na dokončení.

Zmíněné video pochází z velkého balíku dat, který se podařilo hackerům stáhnout ze sítí CD Projektu a jenž zahrnuje mimo jiné i zdrojové kódy Cyberpunku 2077 nebo třetího Zaklínače. Jde o vtipnou kompilaci chyb a bugů s názvem Cyber ElBuggado 2020, kterou si v roce 2020 pro vlastní pobavení setříhali testeři hry, ale nikdy se neměla dostat na veřejnost.

Autenticitu videa potvrdil svým komentářem známý videoherní insider Jason Schreier a dokazují ji taky četné sekvence z vývojářských editorů hry. V čase 09:50 se navíc ve videu mihne okno s popiskem: „Cyberpunk 2077 (C) 2012–2022“.

Vývojáři si tak podle všeho byli moc dobře vědomi, kolik času ještě hra potřebuje ke svému dokončení. To jim může přitížit v blížícím se soudním sporu, kde budou dokazovat, že nepodvedli své zákazníky a že se o hloubce problémů, jimiž hra trpí, v době vydání nevědělo.

Do debaty s Jasonem Schreierem se na Twitteru dost nešikovně vložil i jeden z vývojářů hry, který tím vlastně potvrdil autenticitu videa. Jeho příspěvek byl mezitím smazán.

Jak asi dopadne chystaný soud týkající se Cyberpunku 2077?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný