7. června 2021 16:58

Cyberpunk 2077 byl jeho vlastním vývojářům pro smích, přesto ho vydali. Co ukazuje nově uniklé video?

Pravost videa potvrdilo několik zdrojů.

Cyberpunk 2077 se stal obětí vlastních ambicí i nedočkavosti fanoušků a investorů. Uniklé video od jeho testerů totiž ukazuje, že hra měla původně vyjít až v roce 2022 a sami vývojáři ze studia CD Projekt si zřejmě byli vědomi, že hra potřebuje ještě dlouhý čas na dokončení.

Zmíněné video pochází z velkého balíku dat, který se podařilo hackerům stáhnout ze sítí CD Projektu a jenž zahrnuje mimo jiné i zdrojové kódy Cyberpunku 2077 nebo třetího Zaklínače. Jde o vtipnou kompilaci chyb a bugů s názvem Cyber ElBuggado 2020, kterou si v roce 2020 pro vlastní pobavení setříhali testeři hry, ale nikdy se neměla dostat na veřejnost.

Autenticitu videa potvrdil svým komentářem známý videoherní insider Jason Schreier a dokazují ji taky četné sekvence z vývojářských editorů hry. V čase 09:50 se navíc ve videu mihne okno s popiskem: „Cyberpunk 2077 (C) 2012–2022“.

Vývojáři si tak podle všeho byli moc dobře vědomi, kolik času ještě hra potřebuje ke svému dokončení. To jim může přitížit v blížícím se soudním sporu, kde budou dokazovat, že nepodvedli své zákazníky a že se o hloubce problémů, jimiž hra trpí, v době vydání nevědělo.

Do debaty s Jasonem Schreierem se na Twitteru dost nešikovně vložil i jeden z vývojářů hry, který tím vlastně potvrdil autenticitu videa. Jeho příspěvek byl mezitím smazán.

Jak asi dopadne chystaný soud týkající se Cyberpunku 2077?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný