Tvůrce Hannibala plánuje celých 7 řad
Bryan Fuller se rozkecal o svém záměru natáčet Hannibalovy patálie ještě pět dalších let.
Druhou řadu seriálu Hannibal můžete aktuálně sledovat každé pondělí těsně před desátou večer na vlnách Prima COOL, v zahraničí však byla odvysílána už před několika měsíci a získala tu ještě lepší hodnocení než řada první.
Tvůrce seriálu Bryan Fuller přitom trousí poznámky, že vše je teprve počátek jeho grandiózního vyprávění...
Už nyní znalci Hannibalovského universa mohli v seriálu odhalit dějové linky známé z románu či filmu Červený drak (ve filmové verzi 2002). Fuller ale hodlá jít dalece za tento příběh a naservírovat story o vzestupu a pádu doktora Lectera z uznávaného psychiatra do odhaleného sériového vraha rovnou na sedmi řadách!
Fuller tak hodlá všem naservírovat své vlastní podání Hannibalovského příběhu, jak ho mnozí už znají. Očekávání diváků, kteří mají načteno či nakoukáno pokračování celého příběhu doktora Lectera z knih a filmů, jako je Mlčení jehňátek, přitom Fuller hodlá zakomponovat do svého celého vyprávění.
Lišák Bryan Fuller
Ve srovnání s degradací některých déle běžících seriálů (přímo se nabízí srovnání s Dexterem) může Fullerovo tvrzení znít poněkud nevábně. Do karet mu však hraje solidní knižní předloha, díky níž se může vyvarovat největším scenáristickým přešlapům.
Sám Fuller je navíc doslova kultovním scenáristou, pro něhož byl Hannibal doslova vysvobozením. Pro své předešlé seriály Mrtví jako já (2003), Wonderfalls (2004) nebo Řekni, kdo tě zabil (2007) si vysloužil oblibu mnoha diváků lačnících po originálních zápletkách.
Už tyto Fullerovy seriály navíc spojovalo netradičně pojaté téma smrti. Mrtví jako já popisují osudy party Smrťáků, kteří krom braní životů žijí tradičními partnerskými problémy ve stylu mýdlových oper. Řekni, kdo tě zabil, pak zase vypráví story muže, který má dar nebožtíkům na minutu vrátit život, to celé jenom aby odhalil jejich vrahy. Vysoké kvality obou se však snoubily s příliš netradičním tématem – oba seriály proto byly promptně zrušeny. Pro „normálnější“ publikum byly zkrátka příliš divné.
Fullerův zázračný dotyk je však znát i ze seriálu Hrdinové, u něhož Fuller pomáhal sepsat zdaleka nejlepší první řadu.
S historií předčasně zrušených Fullerových seriálů jsou proto mnozí k jeho ambicím s Hannibalem skeptičtí. Snad však právě u podobně známého díla, jakým je knižní a filmový Hannibal, bude mít konečně šanci dokončit své velké vize.
Pomoct tomu ostatně můžete sami. Další díl Fullerova Hannibala pojede opět v pondělí večer od 21.55 na COOLu a sám od sebe si sledovanost nezvýší!
(lol)