22. května 2023 00:06

9 věcí, které nevíte o komiksovce Temný rytíř povstal: Hlavním padouchem měl být původně Joker

Kdyby nezemřel Heath Ledger, mohl třetí díl slavné netopýří trilogie vypadat úplně jinak...

V neděli vás na COOLu oslní epická komiksovka Temný rytíř povstal. Postarší a zlomený Bruce Wayne si v ní užívá pochroumaného zdraví, když najednou vezme Gotham útokem armáda zlosynů vedená přerostlým britským gentlemanem Banem. Bruce je zajat a uvězněn, musí proto uprchnout dříve, než Bane nadělá z jeho rodného města kůlničku na dříví. Že to zní docela napínavě? Máte pravdu. Neméně dramatické ale bylo i natáčení třetího dílu nejlepší komiksové trilogie všech dob...

09) S nápadem na třetí film přišel scenárista David S. Goyer hned po prvním díle nazvaném Batman začíná. Goyer původně plánoval, že Jokerovo zadržení ve dvojce bude jen předehrou ke trojce, v níž by teprve mělo dojít na velký soudní proces a zrod Two-Face. Režisér Christopher Nolan ale proměnu Harveyho Denta nakonec přesunul už do dvojky, načež dalším plánům s Jokerem udělala přítrž smrt Heatha Ledgera.

08) Nolan se po Ledgerově smrti do trojky příliš nehrnul – prohlásil, že ji natočí pouze v případě, že bude mít „dobrý příběh“. Ten se nakonec smontoval už v prosinci 2008, Nolan si ale dal natáčení Počátku jako období na rozmyšlenou, než nakonec uznal, že by třetí díl nebyl „nadbytečný“.

07) Chvíli se zvažovala možnost zapojit do třetího filmu Jokera – jeho postava byla ostatně v původně zamýšleném příběhu dost podstatná. Mohlo se tak stát díky kombinaci počítačových triků a recyklace nevyužitých záběrů z Temného rytíře, z úcty k zesnulému Ledgerovi na to však ve finále nedošlo.

06) Novým záporákem se tak stal Bane s tváří Toma Hardyho. Ten přiznal, že roli vzal, aniž by pořádně věděl, co bude hrát – když zavolá Nolan s tím, že máte hrát v jeho novém Batmanovi, vlastně na tom příliš nezáleží. Hardymu stačilo ujištění, že bude mít přístup ke kaskadérským kouskům a bojovým scénám!

05) Hardy byl mimochodem ve filmu trochu přifouknut – aby dosáhl své filmové výšky, musel nosit boty s osmicentimetrovou podrážkou.

04) Nejtěžší prý bylo pro Hardyho natáčení bojových scén Banea s Batmanem. Ne kvůli tomu, že by byly tak náročné nebo že by jich bylo tolik – jde čistě o to, že byl Hardy od dětství fanouškem Batmana a najednou mu měl rozbít ciferník!

03) Pokud by vás zajímalo, co se „zpívá“ v Baneově charakteristickém hudebním motivu, jde o dvojici slov „deshi basara“, což v maročtině znamená „povstaň“.

02) Anne Hathaway měla během castingu na Catwoman dle svých slov „nervy v háji“ a zoufale čekala na telefon od svého agenta, jestli roli získala. Když jí konečně zavolal a řekl „Mám dobré zprávy“, Anne začala nadšeně oslavovat. Teprve když se uklidnila, agent jí mohl doříct, že dostala nabídku hostovat Oscary. To ji prý ještě víc stáhlo psychicky ke dnu, než agent zavolal znovu s tou důležitější dobrou zprávou.

01) Nolan si jednou při natáčení vzal stranou všechny herce a herečky a převyprávěl jim konec filmu místo toho, aby všem (jak je běžné) rozeslal scénář na přečtení. Snažil se tak zabránit úniku důležitých informací na veřejnost, což byl i důvod toho, proč na place občas byli i herci, jejichž postavy v dané scéně vůbec nefigurovaly.

Komiksovka Temný rytíř povstal začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Ohodnoťte film Temný rytíř povstal na Kinoboxu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný