13. července 2022 19:45

Thor 5: Tady je všechno, co víme o pokračování Lásky jako hrom

O čem bude Thor 5? Sesbírali jsme všechny dostupné informace o dalším díle asgardské ságy.

Potitulkové scény čtvrtého Thora daly celkem jasné vodítko, čeho se fanoušci dočkají příště. Byla v nich představena jedna důležitá nová postava a lokace, která může být pro Thorův budoucí boj dost zásadní. Připomínáme, že následující odstavce obsahují spoilery pro všechny, kdo ještě neviděli film Thor: Láska jako hrom.

Thor ve své čtvrté sólovce hledá pomoc v centrálním sídle všech marvelovských bohů Omnipotence City, kde požádá Dia (Russel Crowe), aby mu pomohl sestavit armádu proti Gorrovi, zabijákovi bohů (Christian Bale). Nakonec se však ukáže, že se bohové před Gorrem schovávají a nejeví žádný zájem s ním bojovat. Vše tak skončí tím, že Thor prošpikuje Dia jeho vlastním bleskem a této mocné zbraně se pak zmocní.

Jenže první potitulková scéna ukazuje, že Zeus útok přežil a chystá pomstu, jejímž nástrojem nebude nikdy jiný než jeho syn Herkules. Právě on by měl v příštím pokračování být hlavním nepřítelem Thora. Dočkali jsme se i odhalení jeho podoby. Ztvární ho herec Brett Goldstein, kterého znají především diváci seriálu Ted Lasso, kde hraje přísného fotbalového veterána Roye Kenta.

Herkules má v komiksovém světě Marvelu bohatou historii a spolupracoval s Avengers i Strážci Galaxie, takže je možné, že se někdy v budoucnu (jak už to v mnoha komiksových filmech bývá) přidá na stranu dobra. Nejdřív však půjde po krku Thorovi a jeho spojencům, mezi by se mohlo přidat několik hrdinů, jejichž příběh už se ve světě bohů i smrtelníků uzavřel.

Druhá potitulková scéna totiž poprvé ukazuje nebesa severských bohů neboli Valhallu, do níž je přijata Jane Foster (aka superhrdinka Mighty Thor). Ta v závěrečném osudovém souboji s Gorrem naposledy použila kladivo Mjolnir, což ji však odsálo poslední zbytky životní síly a nemohla tak dále vzdorovat rakovině. Jelikož však zemřela hrdinskou smrtí v bitvě, mohla být přijata do Valhally, kde ji přivítal již několik filmů mrtvý Heimdall (Idris Elba) a zřejmě se tam nachází i Fandral, ‎Hogun, ‎Volstagg... a Loki?

Valhalla mimochodem není u Marvelu žádnou novinkou, poprvé se v komiksech objevila už v roce 1968 a v některých případech umožnila, aby se z ní hrdinové cestovali zpět do dalších světů. Jane Foster se v ní po smrti jako Mighty Thor například stala Valkýrou.

O tom, jak přesně bude vypadat další Thorův příběh, nicméně rozhodnou až tvůrci pátého dílu. Režie by se mohl potřetí za sebou ujmout Taika Waititi. „Určitě bych do toho šel zase, ale jen pokud by chtěl Chris Hemsworth. Muselo by jít o něco překvapivého a nečekaného, bral bych malý projekt za pět milionů dolarů úplně bez bitev a soubojů – třeba road movie s Thorem ve stylu filmu Nebraska,“ řekl Waititi magazínu Insider. Jako obvykle ale především vtipkoval, takže pokud Thora 5 natočí, počítejte s další fantasy komedií, která se rozhodně nebude držet při zemi.

Svěřili byste mu i dalšího Thora?

Zdroj: Marvel Database

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný