19. dubna 2016 11:28

Sejdou se Deadpool a Spider-Man v jednom filmu?

Tohle bychom si nechali líbit!

V Marvelu měli v devadesátých letech velké finanční problémy. Co komiksové vydavatelství zachránilo před bankrotem? Kupodivu prodej práv na nejpopulárnější postavy. Spider-Mana si koupilo studio Sony, X-Meny nebo Fantastickou čtyřku 20th Century Fox a třeba Hulk skončil v Universalu. Když tedy Marvel v roce 2008 rozjížděl vlastní produkce, měl při výstavbě svého supertýmu omezené možnosti.

Hulka si studio záhy vyjednalo zpět (tedy alespoň částečně) a letos v květnu se k Avengers připojí i Spider-Man. X-Meni ale mají vlastní úspěšnou sérii a s křížením se zatím nepočítá, i když se o něj leckdo snaží. O kom přesně je řeč? O Timu Millerovi, režisérovi úspěšného Deadpoola, a x-menovském producentovi Simonu Kinbergovi. Tihle dva se totiž pokouší dostat Deadpoola do stejného filmu se Spider-Manem.

Jaká je šance, že k tomu dojde? Bohužel mizivá, ačkoliv je tohle párování v komiksech nesmírně populární. Miller s Kinbergem se ale nevzdávají a aktivně jednají s Marvelem o tom, jestli by to přeci jen nějak nešlo. Mohl by mít Spidey v Deadpoolovi alespoň cameo? Anebo se vymyslí nějaký trik, kterým by se problém s filmovými právy obešel? V Hollywoodu je samozřejmě možné cokoliv (připojení Spider-Mana k Avengers také bylo "nereálné"). Stačí jen dostatek plodných meetingů, tak doufejme, že se třeba za 5-10 let stane další zázrak!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný